У МОЗ розказали, як використовують сироватку проти ботулізму від ПРООН

Дата: 20 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Цього року станом на 18 липня в Україні зареєстровано 90 випадків захворювання на ботулізм, у 9 випадках хворі померли.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

“Вісім з дев’яти померлих захворіли внаслідок вживання в’яленої риби”, – уточнюється в повідомленні.

У МОЗ рекомендують уникати споживання в’яленої, солоної та консервованої риби, та м’ясних консервів, в першу чергу домашнього виробництва. Також потрібно уникати споживання продуктів, умови зберігання та транспортування яких могли бути не дотримані належним чином, або про якість яких споживачу достеменно невідомо.

У міністерстві нагадують, на початку липня Програма розвитку ООН як гуманітарну допомогу поставила в Україну 25 курсів антитоксину проти ботулізму вартістю 2,5 млн грн.

“Станом на 19 липня 2017 року на відповідальному зберіганні на складах ДП “Укрвакцина” є 22 флакони сироватки. Перші три флакони було використано для термінового лікування пацієнтів, із встановленим діагнозом ботулізм. У найкоротші строки сироватка для цих пацієнтів була поставлена в Кіровоградську, Хмельницьку та Івано-Франківську області”, – повідомляють у відомстві.

У МОЗ уточнюють, що оскільки випадки захворювання на ботулізм не обмежені певною територією, сироватка виділятиметься окремо для кожного пацієнта.

МОЗ України також відпрацьовує процедуру закупівлі медикаментів для хворих на інфекційні захворювання, що супроводжуються високим рівнем смертності (дифтерія, сказ, правець, ботулізм, малярія) за кошти державного бюджету.

Як відомо, у червні в Україні почала зростати кількість випадків захворювання на ботулізм.

Сироватки від ботулізму – гострого токсико-інфекційного захворювання, яке зазвичай поширюється через забруднену їжу – в Україні бракувало впродовж тривалого часу.

У міністерстві охорони здоров’я пояснили, що у 2014 році закінчилася дія сертифікату про її державну реєстрацію, а від заявника, який відповідає за ефективність, якість та безпеку лікарського засобу, не надходили документи для процедури перереєстрації.

Відповідно до законодавства, ні міністерство, ні структурні підрозділи з питань охорони здоров’я не можуть закуповувати ліки, допоки вони не будуть зареєстровані.

Єдиним легальним шляхом залишилося закуповування препаратів через міжнародні організації.

4 липня перші 25 курсів для формування базового запасу антитоксину проти ботулізму канадського виробництва надала Програма розвитку ООН. ПРООН надала антитоксин вартістю 2,5 мільйони гривень як гуманітарну допомогу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: