В Україні створять національну гарячу лінію для запобігання самогубств

Дата: 05 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

В Україні створять національну телефонну гарячу лінію для емоційної підтримки та запобігання самогубству.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

“Україна є однією із 25 країн світу з найвищими показниками суїцидів, водночас, наші показники є одними із найвищих у Європі. Військовий конфлікт на сході країни посилює емоційну кризу”, – зазначають у МОЗ.

Проект назвається “Лінія життя. Україна”. Його очолив Піт Шмігель, міжнародний експерт і колишній генеральний директор громадської організації “LifelineAustralia” – гарячої лінії, яка щороку надавала емоційну підтримку понад 1 млн австралійців.

Найкращі світові практики організації подібної гарячої лінії зводяться до таких елементів: робота в цілодобовому режимі без вихідних, безкоштовні дзвінки, анонімність, максимальна емпатія до клієнта, ґрунтовне навчання персоналу і створення єдиної національної системи з одним контактним номером.

“В Австралії завдяки роботі національної гарячої лінії вдається рятувати 50 тисяч життів щороку. Ми впевнені, що створення такої лінії тут допоможе врятувати життя багатьом українцям. Коли українці в кризовому стані телефонуватимуть у “Лінію життя”, ми хочемо, щоб вони знали, що до них віднесуться з повагою, їх вислухають і почують (на жаль, іноді слухати і чути – це різні речі), підтримають, що їхня ситуація не є безнадійною і в подальшому їм є куди звернутись за допомогою. Ці невеликі акти співчуття часто рятують життя”, – зазначає Шмігель.

Наразі учасники проекту розробляють оперативний план і співпрацюють з міжнародними донорськими співтовариствами щодо можливих форм підтримки.

Як повідомлялося раніше, Facebook використовуватиме інструменти штучного інтелекту для психологічної допомоги людям, які висловлюють у соцмережі суїцидальні думки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter