В Україні створили мобільну групу для допомоги онкохворим дітям

Дата: 23 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Активісти створили програму медичної, побутової та психологічної допомоги дітям з онкологічними захворюваннями.

Про це “Громадському радіо” розповіла Алла Антонова, кординатор нового проекту паліативної підтримки фонду “Таблеточки”.

Паліативна допомога спрямована на те, щоб поліпшити якість життя на стадії захворювання, коли офіційно медицина вже не може вилікувати дитину. Фонд вже багато років допомагає онкогематології Охматдиту, і вирішив створити програму для підтримки батьків і дітей, покращення якості життя дітей, виконання їхніх побажань, надання медичної, побутової, моральної та психологічної допомоги.

За словами Алли Антонової, існує проблема з видачею знеболюючих дітям.

У нас дуже сильно в підсвідомості закладений момент, що знеболююче – це наркотик, а наркотик – залежність. Навіть чисто підсвідомо це є“, – говорить вона.

Програма допомоги фактично існує стільки, скільки існує фонд, але офіційно її відкрито зовсім недавно. Це група з трьох лікарів і одного психолога, яка буде виїжджати в усі області України. Активісти шукають однодумців, які будуть їм допомагати в цій роботі, зокрема, дуже складно знайти лікарів.

Це повинен бути хороший фахівець і хороша людина. Ці дві якості по’єднуються дуже часто, але при цьому може не бути бажання працювати в цій галузі“, -розповідає Алла Антонова.

Дітей, яким потрібна подібна допомога, дуже багато, тому фонд вирішив на даному етапі допомогти дітям у віці від півроку до 18 років з діагнозом “онкологія”. Щоб налагодити контакти з обласними центрами та дитячими відділеннями, активісти фонду вже їздили на північний схід України – були в Дніпропетровську, Запоріжжі, Харкові, Полтаві, Чернігові. У фонді сподіваються, що після того, як вони об’їдуть всю Україну і розкажуть про програму, до кінця року в них буде 20-25 дітей. Зараз у фонду двоє підопічних, зовсім недавно було троє.

Інформація про програму буде розміщена на сайті фонду та в соціальних мережах, в тому числі там буде інформація і від лікуючих лікарів, які, наприклад, повідомляють про потреби в спеціальній апаратурі на різних етапах лікування.

Координатор проекту зазначає, що вони сподіваються на державну підтримку – зокрема, при закупівлі дорогих препаратів для дітей, які складно завозити в країну. У цьому випадку мова йде не тільки про гроші і час, але навіть про законність, говорить Алла Антонова.

Нагадаємо, у доповіді правозахисних організацій “Права людини в галузі охорони здоров’я” за 2014 рік експерти зазначали, що в Україні суттєво порушуються права паліативних хворих, та пропонували внести зміни до законодавства щодо створення хоспісів, обігу наркотичних препаратів та психотропних засобів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: