В Україні стартувала реформа прокуратури

Дата: 15 Липня 2015
A+ A- Підписатися

15 липня в Україні вступив в силу закон “Про прокуратуру”, з якої почалося реформування радянської системи прокуратури. В Україні скоротиться кількість прокуратур до близько 180.

Закон змінив систему прокуратури України, до якої тепер увійшли Генеральна прокуратура, регіональні прокуратури, місцеві прокуратури, військові прокуратури та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

За інформацією Генеральної прокуратури, 20 липня в Україні оголосять конкурс на посади керівників місцевих прокуратур. Відбір відбуватиметься на 700 посад по всій Україні.

У липні український парламент прийняв зміни до закону “Про прокуратуру”, згідно з яким призначення на посаду керівника місцевої прокуратури відбуватиметься за результатами відкритого конкурсу.

Три кандидати на посаду керівника місцевої прокуратури, які відбере комісія, подаватимуть на розгляд уповноваженим призначати кандидатів. Генеральний прокурор призначатиме керівника місцевої прокуратури строком на п’ять років.

За словами експерта Центру політико-правових реформ Олександра Банчука, в Україні скоротиться кількість прокуратур до близько 180. Він сподівається, що таке скорочення не піде на шкоду громадянам України і значно заощадить бюджетні кошти.

“Є надія, що прийдуть нові юристи в систему прокуратури хоча б на нижньому рівні. Також запуститься відбір до Спеціальної антикорупційної прокуратури, бо антикорупційне бюро не зможе працювати без антикорупційних прокурорів”, – розповідає Центру інформації про права людини Олександр Банчук.

Вагомим недоліком експерт вбачає те, що цим законом антикорупційна прокуратура ставиться в залежність до генерального прокурора.

Як відомо, нещодавно в Генеральній прокуратурі спалахнув скандал. Після затримання двох високопосадовців з ГПУ та прокуратури Київської області за підозрою в отриманні хабара, на слідчих прокуратури і СБУ, які розслідують цю справу, відкрили кримінальне провадження. Як повідомляють ЗМІ, це призвело до конфлікту між Генеральним прокурором України Віктором Шокіним та його першим заступником Давидом Сакварелідзе.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: