В Україні стало більше нелегальної зброї – експерт

Дата: 13 Січня 2015
A+ A- Підписатися

В обігу налічується мінімум 4,5 млн одиниць нелегальної зброї, і її кількість продовжує збільшуватись. Про це сказав у коментарі журналісту видання “Тиждень” голова наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін.

За словами експерта, на легальному ринку перебуває до 2,5 мільйонів одиниць вогнепальної зброї. Переважно це двохствольна нарізна, одноствольна, двоствольна, травматичні пістолети. Власників зброї – десь приблизно 1 млн 300 осіб.

“Також це нагородна зброя, якою свого часу Міноборони, МВС, Адміністрація президента нагородили десятки тисяч людей – незрозуміло, за які заслуги. До речі, факт нагородної зброї активно приховується, і там теж існує своя корупційна схема”, – наголошує Учайкін.   

Він стверджує, що на легальному ринку кристуються попитом помпові й мисливські рушниці, цивільні версії автомата Калашникова. Водночас у легальному обігу катастрофічно не вистачає пістолетів. Попит на легальну зброю, зазначає експерт, збільшується, але ціна багатьох зупиняє та змушує йти на нелегальний ринок, що сприяє його зростанню. Тим часом, порахувати кількість нелегальної зброї дуже важко.

“У 2007 році швейцарська компанія Small Arms Survey нарахувала на нелегальному ринку 3100 одиниць. Це зброя, яка залишилася ще із Радянського союзу, і вона перебуває в обігу. Тобто вона необов’язково на руках у населення, частково хтось її кудись перевозить”, – говоритьУчайкін.

Такі події, як вибух у Новобогданівці та гучні пограбування у міліцейських навчальних закладах у Львові і Харкові, також спричинили зріст кількості зброї, що є в нелегальному обігу. Велика кількість зброї переробляється, також впливає на обіг і війна на сході країни, де облік зброї взагалі не відбувається. Загалом на нелегальному ринку, на думу експерта, є зараз щонайменше 4,5 млн одиниць. 

За його словами, у зону АТО зброя постачається переважно Росією та продається за безцінь – наприклад, автомати можна купити й за 100$.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: