Щогодини в Україні від раку грудей помирає одна жінка – Супрун

Дата: 20 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

В Україні щогодини від раку грудей помирає одна жінка, щороку – понад 9 тисяч жінок.

Про це повідомила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.

“За 25 років незалежності – понад 230 тисяч. Жахливі цифри. 230 тисяч осіб – це населення 1 обласного центру. Це схоже на неоголошену війну, у якій, на жаль, наразі ми програємо. І головна причина – пізнє звернення до лікарів. Кожна жінка повинна мати можливість періодично проходити обстеження у спеціалістів”, – написала вона.

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози.

Щороку онкологи реєструють понад 130 тисяч нових випадків захворювань на рак серед дорослого населення країни, причому кількість жінок і чоловіків, яким щороку ставлять цей діагноз, суттєво не відрізняється: 388 чоловіків та 359 жінок на 100 тисяч населення у 2014 році, повідомляє Радіо Свобода.

За даними Інституту раку, найбільше сьогодні в Україні від раку помирають у Запорізькій, Кіровоградській та Сумській областях.

За даними дослідження Національного інституту раку, чоловіки найбільше в Україні помирають від раку дихальних шляхів (трахеї, бронхів, легень), а жінки – від раку молочної залози.

Для зниження рівня смертності і раннього виявлення раку грудей Україні передали пересувний мамограф вартістю у три мільйони гривень для обстеження жінок у селах. Цю акцію здійснили у рамках українсько-американського проекту “Незабутня Квітка” імені відомої американської співачки Квітки Цісик, яка померла від раку молочної залози.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: