В Україні понад 300 тисяч людей живуть у рабстві – дослідження

Дата: 19 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Україна опинилася на 49-й позиції зі 167 країн світу в рейтингу поширеності сучасного рабства. В умовах рабства живуть 301 тисяча людей у країні.

Про це свідчать дані Глобального індексу рабства.

Згідно з даними дослідження міжнародної групи експертів боротьби з рабством і торгівлею людьми Walk Free Foundation, приблизна частка українців, які живуть в умовах сучасного рабства, становить 6,7 на 1000 осіб. Україна опинилася на п’ятому місці серед країн Європи і Центральної Азії з найвищим рівнем сучасного рабства, де Білорусь – на першому, а Росія – на восьмому.

При цьому зазначається, що реагування українського уряду на це явище відповідає середньому рівню серед усіх досліджуваних країн. Росія у глобальному рейтингу опинилася на 64 місці. Там у сучасному рабстві перебуває 758 тисяч з 143 мільйонів 888 тисяч населення, себто 5,3 людини з тисячі.

На першому місці – Північна Корея, де найвища поширеність сучасного рабства у світі, причому кожен десятий громадянин КНДР постраждав від цієї практики. В умовах сучасного рабства тут живе 2,6 мільйона людей. У доповіді також стверджується, що уряд Північної Кореї має найслабший механізм реагування на рабство серед усіх досліджених країн.

Сучасне рабство визначається як саме рабство, а також як торгівля людьми, примусова праця, боргова кабала, примусовий чи рабський шлюб, а також продаж і експлуатація дітей.

Загалом у 2018 році 122 країни визнали кримінальну відповідальність за торгівлю людьми, 38 країн визнали кримінальними примусові шлюби, 36 країн вживають заходів щодо розслідування примусової праці (у 2016 році таких країн було чотири).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: