В Україні почав діяти закон, який визначає кримінальну відповідальність за домашнє насильство

Дата: 12 Січня 2018
A+ A- Підписатися

В Україні вступили в силу норми закону № 2227-VIII, які стосуються зміни переліку обтяжуючих обставин при скоєнні злочину.

Відповідний документ опублікували у “Голосі України”, повідомляє “112 Україна”.

Відтепер скоєння злочину на ґрунті статевої належності чи в присутності дитини, як і протиправні дії стосовно людини з інвалідністю, людини, яка має психічні розлади, зокрема, порушення розумового розвитку, має обтяжуючі обставини.

Окремий пункт свідчить про те, що злочин стосовно подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває чи перебував у сімейних або близьких відносинах, має обтяжуючі обставини.

Відповідні зміни в Кримінальний кодекс внесли, ухваливши закон про введення кримінальної відповідальності за домашнє насильство. Більшість його норм вступлять в силу через рік після публікації – 11 січня 2019 року.

4 січня президент Петро Порошенко підписав Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”.

Згідно з ним, Нацполіція має право контролювати поведінку кривдника, щоб не допустити повторного насильства. Також буде створений Єдиний держреєстр випадків домашнього насильства, розроблять програми реабілітації для постраждалих і їхніх кривдників.

Закон визначає, як про домашнє насильство повинні повідомляти медики і вчителі. Також вводиться терміновий заборонний чи обмежувальний припис. Закон також передбачає співпрацю служб, які запобігають та протидіють домашньому насильству.

За даними поліції, протягом 2016 року зафіксовано 96 143 звернення за фактом насильства в сім’ї, з яких 85 037 звернень надійшло від жінок. Також на Національну “гарячу” лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації організації “Ла Страда” протягом 2016 року надійшло 34 758 дзвінків з питань, пов’язаних з домашнім насильством.

З червня в Україні працюють пілотні мобільні бригади з протидії домашньому насильству “Поліна”. До поліцейських відділків, де працює “Поліна” надійшло загалом 1 451 звернення про домашнє насильство. У 22 випадках було порушено кримінальні провадження.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: