Як цього року працюватимуть освітні центри для абітурієнтів із Криму та окупованого Донбасу

Дата: 04 Червня 2018
A+ A- Підписатися

В Україні сьогодні офіційно почали роботу освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна”, які допоможуть абітурієнтам з окупованих територій та лінії розмежування вступити до українських вишів.

Про це на прес-конференції повідомив заступник міністра освіти України Юрій Рашкевич, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Понад 30 центрів на базі вишів, де вступники з окупованих територій та лінії розмежування зможуть подати документи та скласти іспити, створили в різних містах України. Освітні центри працюватимуть із 4 червня по 28 вересня 2018 року, а їх повний перелік можна переглянути на сайті “Доступна освіта”

Цього року для вступу абітурієнтам не потрібен паспорт, атестат та сертифікат ЗНО. Натомість на місцях вони повинні скласти підсумкову атестацію з української мови та історії України, яка зараховується замість ЗНО, та іспит на вибір, який визначає навчальний заклад.

Один із центрів освіти на базі Таврійського національного університету в Києві 

За словами в.о. директора департаменту вищої освіти МОН Світлани Кретович, на час здачі іспитів вступникам виділять місця в гуртожитку, а під час навчання забезпечать соціальними стипендіями.

У свою чергу керівниця проекту “Відкрита політика”, який займається питанням доступу до освіти дітей з окупованих територій, Ірина Жданова розказала, що в Україні вже три роки працює гаряча лінія для бажаючих отримати знання в українських вишах. Лише за останній рік по допомогу до них звернулись понад 8 тисяч разів.

“Це втричі більше дзвінків, ніж минулого року. У цьому році ми запустили інформаційну компанію за декілька місяців до початку офіційного вступу, а тому розраховуємо на більшу реакцію абітурієнтів”, – зазначила вона.

Інформацію щодо спрощеної процедури вступу розмістять на сайті Міністерства освіти, на КПВВ у Донецькій та Луганській областях та на адміністративному кордоні з Кримом.

Також благодійники підготували соціальні ролики, де коротко розповіли про особливості вступу цього року, які демонструватимуть у потягах Інтерсіті.

Інформаційні буклети про вступ до вишів за спрощеною системою 

Для тих, хто з певних причин не встиг подати документи до ВНЗ у визначені строки, в Україні буде можливість вступити на бюджетну форму навчання до професійно-технічних училищ та коледжів. У деяких випадках така можливість буде й після 28 вересня.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: