Розслідування “справ Майдану” опинилось під загрозою – адвокатка

Дата: 25 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Реорганізація Департаменту спецрозслідувань, який займається справами Майдану та узурпації влади Віктором Януковичем і його оточенням, ставить під загрозу майбутнє майданівських справ.

Про це повідомила адвокатка Євгенія Закревська, повідомляє Громадське радіо.

23 червня народний депутат Мустафа Найєм  повідомив у Facebook, що в Генеральній прокуратурі хочуть ліквідувати Департамент спецрозслідувань, який займається справами Майдану. Він розповів, що очільник відомства Юрій Луценко збирається підписати відповідний наказ.

“Відділ процесуальних керівників Департаменту Горбатюка буде приєднаний до загального Департаменту процесуальних керівників під керівництвом заступника Генерального прокурора Юрія Столярчука. Слідчих департаменту планують перевести до складу Головного слідчого управління. Хто буде управляти їхньою роботою, наразі невідомо”, – зазначив тоді Найєм.

Пізніше прес-секретарка генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook підтвердила цю інформацію.

“Такий варіант відокремлення процесуальних керівників від слідчих відбувається для приведення структури Генеральної прокуратури України у відповідність до чинного законодавства. Ще точно такої ж трансформації зазнає, наприклад, департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки (у народі – департамент Кононенка-Грановського) та всі інші департаменти, в яких поєднано і слідство, і процесуальне керівництво”, – написала чиновниця.

За словами Закревської, у результаті “начебто реорганізації Департамент перестане існувати, а прокурори розчиняться в інших”.

“Вже не буде підрозділу, який би займався виключно справами Майдану, не буде єдиного керівника, а майданівського слідства не буде в принципі. Не буде навіть ефективної можливості підтримування в суді тих справ, які вже розглядаються. Ідеться, зокрема, про справи суддів Майдану, що підозрюються у винесенні завідомо неправосудного рішення, та студентів університету Карпенка-Карого – там вже є підозри оперативникам. Очевидно, що слідство в цих справах не може вести поліція”, – повідомила вона.

На думку правозахисниці, рішення про реорганізацію підрозділу – це маніпуляція, а такими діями “Луценко окремо нищить процесуальне керівництво і слідство”.

На ситуацію з реорганізацією департаменту пізніше відреагували у ГО “Родина Героїв “Небесної Сотні”.

“Мета зазначеної реорганізації (ліквідації ДСР) – позбавитись незручного керівника – Сергія Горбатюка, незручних слідчих і прокурорів –  ліквідувати осередок дійсно процесуально незалежних слідчих і прокурорів, як це передбачено КПК. А надалі – керувати в ручному режимі справами, які представляють для керівництва ГПУ інтерес. Ми просимо не маніпулювати громадською думкою і не поширювати від імені Генеральної прокуратури неправдиві відомості про начебто обумовленість законодавчими змінами запланованої “реорганізації””, – написали вони у відкритому звернені до генпрокурора Луценка.

Родини Героїв Небесної сотні також вимагають залишити і підсилити Департамент спеціальних розслідувань, не зменшувати, а збільшити кількість слідчих і процесуальних керівників, задіяних в розслідуванні і процесуальному керівництві, а також не зупиняти процес розслідування штучними організаційними діями, як то виведення за штат слідчих і процесуальних керівників.

Нагадаємо, що нещодавно в Києві презентували цифрову платформу із реконструкцією розстрілів 20 лютого 2014 року, створену студією SITU Research та спеціалістами Наукового центру з прав людини Університету Карнегі–Меллона. Вона підтвердила факт стрілянини по протестувальниках із сектору, де знаходилися співробітники спецпідрозділу МВС України “Беркут”.

Тоді адвокати родин Небесної сотні повідомили, що планують заявити клопотання до Святошинського районного суду м. Києва про долучення в якості доказу у справі письмового звіту з описаною методикою цієї платформи та доступ до самої платформи з офіційними перекладами українською мовою.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: