В Україні передрукували помилки російських ЗМІ про висновки Гаазького суду

Дата: 07 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Керівник програми “Права людини і верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” Роман Романов просить уважніше ставитись до новин із Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі (Нідерланди).

Про це він сказав під час прес-конференції “Адвокати Небесної сотні передають в Гаагу нові матеріали у справі Майдану”, повідомляє кореспондент “Центру інформації про права людини”.

Роман Романов вказав, що у листопаді минулого року українські ЗМІ помилково витлумачили інформацію МКС у п’ятому проміжному звіті, який пояснює поточний стан попередніх розслідувань злочинів у низці країн. Стосовно злочинів під час Євромайдану суд тоді вказав на брак доказів системності та масштабності нападу на мирне населення, як однієї зі складових кваліфікації злочинів проти людяності.

“Коли з’явився тоді щорічний звіт про роботу МКС у різних країнах, то те, що я побачив в українських ЗМІ, було жахом. Це була повна ретрансляція російських меседжів про те, що Офіс прокурора МКС дійшов висновку, що злочинів проти людяності на Майдані вчинено не було”, – розповів Роман Романов.

“Перед тим, як передруковувати новини, було б дуже добре отримати коментарі у тих, хто має досвід спілкування з МКС і розуміє процедуру“, – додав він.

Експерт пояснив, що найближчим часом очікується новий звіт з оцінкою попереднього аналізу злочинів.

Нагадаємо, відповідно до Римського статуту Офіс прокурора має попередньо аналізувати усі ситуації, аби визначити чи є підґрунтя для повноцінного розслідування злочинів.

У щорічній доповіді міститься коротка інформація про поточний стан кожної конкретної ситуації, яка аналізується Офісом прокурора.

Станом на минулий рік Офіс прокурора проводив розслідування в Уганді, Демократичній республіці Конго, Дарфурі, Судані, Центральноафриканській респубіці, Кенії, Лівії, Кот-д’Івуарі та Малі. Він також попередньо аналізував події в Україні, Афганістані, Грузії, Колумбії, Іраку, Гвінеї, Палестині та Нігерії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: