Які компанії найменше дискримінують працівників – Індекс корпоративної рівності-2017

Дата: 02 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Філіал британскої консалтингової кампанії EY, медіахолдинг “1+1 медіа” та Британська рада очолили рейтинг корпоративної рівності в Україні у 2017 році. Експерти визначили, що ці компанії найкраще дотримуються принципу недискримінації за ознаками статі, інвалідності, сексуальної орієнтації і ґендерної ідентичності.

Такими є результати національного дослідження “Індекс корпоративної рівності”, яке проводила громадська організація “Точка опори” у партнерстві із українськими та міжнародними правозахисними організаціями.

За словами авторів українського Індексу, цей проект є не просто рейтингом. Він стимулює компанії до розвитку та підтримки прав людини. 

Кожен учасник рейтингу оцінювався за 30-ма критеріями і максимально міг набрати 100 балів. Окрім вищезгаданих компаній, у першій десятці рейтингу також опинилися Lush, “Ашан”, Shell, Gres Todorchuk PR, GFK, TemplateMonster та Danon. Всього у дослідженні взяли участь більше 75 українських компаній та організацій.

Для того щоб визначити рівень корпоративної толерантності, експерти опитували працівників, HR-менеджерів, юристів, а отримані результати додатково перевіряли за допомогою аудиту та інспекції офісу на доступність для маломобільних груп.

“Ми опублікували в Індексі не всі компанії, а тільки ті, які цього хотіли. Більшість з них робила дослідження для себе. Вони попросили провести для них тренінги, адже їхній шлях до різноманіття лише починається”, – розповів керівник проекту Тимур Левчук.

Аудит компаній з рейтингу проводився спільно з Національною асамблеєю людей з інвалідністю та громадською організацією “Соціальна дія”.

“Індекс рівності для мене є індикатором розвитку людино-орієнтованого підходу до організації роботи в Україні. Підходу нового, складного та незрозумілого для багатьох компаній, але дуже потрібного для працівників, аби почувати себе на роботі захищеними та оціненими”, – підкреслила Ірина Федорович, співкоординаторка Коаліції з протидії дискримінації в Україні та директорка Центру “Соціальна Дія”.

Український індекс корпоративної рівності – це національне дослідження корпоративних політики, правил та практик українського бізнесу щодо заборони дискримінації на робочому місці та підтримки рівності та розмаїття. Індекс включає дослідження заборони дискримінації за ознаками статі, інвалідності, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Дослідження проводиться в країні з 2014 року.

Нагадаємо, що минулого року вперше до Українського індексу корпоративної рівності долучилися урядові органи та державні компанії, зокрема Міністерство економічного розвитку та торгівлі, Міністерство охорони здоров’я та “Укрзалізниця”.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: