В Раду подали закон, який дозволить засуджувати українців на сотні років

Дата: 20 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

У Раду внесли законопроект №10033 від 11.02.2019 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення кримінальної відповідальності за вчинення двох і більше злочинів”. Головною метою цього проекту є зміна нинішнього  порядку призначення покарань за сукупністю злочинів, а також за сукупністю вироків.

Про це пише “Судебно-юридическая газета”.

Парламентарі пропонують запровадити американську модель призначення покарань, посиливши кримінальну відповідальність за вчинення двох і більше злочинів.

Американська модель, яка застосовується у більшості штатів США, передбачає систему абсолютного складання покарань. Тобто США керуються принципом послідовного відбування покарань, призначених за кожний злочин. Звідси і вироки на такі терміни, як 50, 100 або 200 років ув’язнення, які перетворюються, по суті, в довічне позбавлення волі, пише видання.

Проектом передбачено виключити граничну межу терміну позбавлення волі (зараз 15 років) – пропонується встановлювати його на термін від одного року і без верхньої межі.

При сукупності злочинів суд, призначивши покарання (основне і додаткове) за кожний злочин окремо, повинен визначати остаточне покарання шляхом повного складання призначених покарань або шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим. Таким чином, змішана система призначення покарань не виключається, але принципи її застосування можуть змінитися.

При складанні покарань остаточне покарання за сукупністю злочинів визначається шляхом їх повного складання. По суті, пропонована норма надає пріоритет призначенням покарань шляхом повного складання, а не поглинання, як в чинній редакції КК України і на практиці. Крім того, проектом повністю виключається часткове складання покарань.

Суд має можливість застосувати механізм поглинання менш суворого покарання більш суворим лише за наявності обставин, що пом’якшують покарання та за відсутності обставин, що обтяжують покарання, а також при визнанні обвинуваченим своєї провини; призначити покарання нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті Особливої частини Кодексу, але не більше, ніж на одну третину; перейти до іншого, більш м’якого виду основного покарання, не вказаною в санкції статті Особливої частини Кодексу за цей злочин у разі призначення покарання за злочини невеликої або середньої тяжкості.

Якщо хоча б за один із вчинених злочинів призначено довічне позбавлення волі, остаточне покарання за сукупністю злочинів визначається шляхом поглинення будь-яких менш суворих покарань довічним позбавленням волі. Додаткові покарання повинні бути приєднані до основного покарання в обов’язковому порядку.

Призначення покарань за сукупністю вироків також пропонується змінити, повністю прибравши часткове приєднання невідбутої частини покарання за попереднім вироком.

При складанні покарань у виді довічного позбавлення волі загальний строк покарання, остаточно призначеного за сукупністю вироків, буде визначатися шляхом поглинання менш суворих покарань довічним позбавленням волі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: