Нові патрульні не мають алгоритму дій під час акцій протесту

Дата: 17 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Нова патрульна поліція послуговується старим уставом патрульно-постової служби радянського зразка, а тому не має чітких алгоритмів, як поводити себе під час мирних зібрань.

Про це під час телемарафону “Свобода мирних зібрань в Україні сьогодні” на Ukrlife заявив директор Центру досліджень правоохоронної діяльності Олег Мартиненко.

За його словами, зараз існує перероблений Устав, в якому увага акцентується на репресивному стилі поведінки у випадку, якщо мирне зібрання починає викликати стурбуваність у влади.

Експерт прогнозує збільшення кількості протестів і конфліктних ситуацій в період виборів, оскільки влада в Україні не вміє спілкуватись зі своїми громадянами.

“Представники влади так і не навчились працювати з мирними зборами. Службовці або бояться виходити до мітингуючих, знаходити компроміси, якесь раціональне рішення довготривалого питання, через яке люди зібрались, або вони виходять, але не вміють розмовляти. Влада не вміє визнавати свої помилки і робити це публічно. І на цьому тлі, коли правоохоронні органи не перебудували свою тактику, службовці як не вміли, так і не вміють спілкуватись з населенням, я прогнозую збільшення кількості мирних зборів та конфліктів в умовах виборів”, – сказав Олег Мартиненко.

Доктор юридичних наук переконаний: аби змінити ситуацію, українській поліції необхідно заново прописати сценарій її поведінки під час мирних зібрань.

“Є керівні принципи ОБСЄ щодо мирних зборів, в яких є великий блок, присвячений поліції. Є зобов’язання держави імплементувати програмні документи, які стосуються поліції, – це Європейський кодекс поліцейської етики і Декларація про поліцію. Якщо у нас буде введений закон “Про національну поліцію”, держава автоматично повинна імплементувати її в основних її моментах. Після того, як це буде зроблено, то для поліції має бути прописаний сценарій її поведінки під час мирних зібрань”, – заявив Олег Мартиненко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: