В Україні досі не створено повноцінної бази переселенців – громадські організації

Дата: 23 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Громадські організації, які займаються захистом інтересів внутрішньо переміщених осіб, вказують на відсутність єдиної бази таких осіб та дискримінацію їх у деяких питаннях.

“Протягом уже понад двох із половиною років від початку переміщення в Україні досі не створено такої бази, яка функціонувала б належним чином”, – зазначила правовий аналітик благодійного фонду “Право на захист” Олена Виноградова на прес-конференції в “Інтерфакс-Україна”.

Вона нагадала, що влітку уряд заявив про запуск такої бази в тестовому режимі й обіцяв, що з осені вона повною мірою запрацює.

За словами Виноградової, моніторинг роботи цієї бази показав, що не всі управління соцзахисту мають до неї доступ. Окрім того, база не виконує покладеної на неї функції щодо спрощення процедури реєстрації внутрішньо переміщених осіб органами місцевої влади.

“Станом на 22 листопада за два роки існування закону так і не з’явилася централізована система обліку внутрішньо переміщених осіб, яка дозволила б усім зацікавленим сторонам – уряду, неурядовим організаціям, міжнародним організаціям – ефективно надавати допомогу переміщеному населенню”, – сказала вона.

Водночас координатор благодійного фонду “Схід-SOS” Олександра Дворецька відзначила необхідність надати можливість переселенцям брати участь у голосуванні на місцевих виборах. Вона пояснила актуальність цієї ініціативи тим, що до кінця року відбудеться “185 виборчих процесів в об’єднаних місцевих громадах, три з них – у Донецькій області”.

У свою чергу адвокаційний експерт громадської організації “Крим-SOS” Вікторія Савчук зазначила, що велика частина законів, які закріплюють права внутрішньо переміщених осіб, не має належної підзаконної нормативно-правової бази. Таким чином, не прописано процедури, які дають змогу переселенцям реалізувати свої права.

Багато програм щодо забезпечення прав переселенців в освітній, культурній, соціальній сферах є декларативними, зазначають представники громадських організацій. Вони також вказують на дискримінацію в питаннях здійснення соціальних виплат переселенцям.

Міністерство соціальної політики запустило в повноцінному режимі по всій території Україні єдину інформаційну базу даних (реєстр) внутрішньо переміщених осіб.

Нагадаємо, на початку жовтня міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що міністерство запустило в повноцінному режимі по всій території Україні єдину інформаційну базу даних (реєстр) внутрішньо переміщених осіб.

За його словами, новий реєстр дозволяє вести електронний облік всіх внутрішньо переміщених осіб.

“Ми тепер можемо відстежити, якщо, скажімо, переселенець внесений в реєстр у двох управліннях. Це відразу буде видно. Це також дає можливість обміну інформацією між відповідними структурами: Державною прикордонною службою, органами Пенсійного фонду, Службою безпеки України та іншими, для того, щоб мати повну інформацію про кожному переселенцю”, – говорив Рева.

За даними Мінсоцполітики, станом на 21 листопада 2016 року взято на облік 1 664 726 переселенців.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter