У суді над Чийгозом так звані сенатори Криму дали суперечливі свідчення
Сьогодні у Верховному суді Криму на засіданні у кримінальній справі стосовно заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза були допитані так звані сенатори від Криму в російській Раді Федерації Сергій Цеков і Ольга Ковітіді.
Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини з Криму.
Сергій Цеков пояснив суду, що рішення про проведення позачергової сесії було прийняте 26 лютого вранці, стверджуючи, що це не суперечило регламенту. Також він заявив, що на сесії планувалося розглянути відставку уряду, а питання про звернення по допомогу до Росії, на якому тоді наполягав Цеков, виносити на голосування не планувалося.
Також Цеков заявив, що Рефат Чубаров погрожував депутатам, мовляв, якщо вони почнуть сесію, то мітингувальники захоплять будівлю. Потім, за словами Цекова, він побачив 15 кримських татар на другому поверсі будівлі і вказав, що ще близько сотні знаходилося на першому поверсі. Ці показання суперечать раніше отриманим даним від свідків із числа співробітників міліції, які охороняли хол парламенту і співробітників апарату Верховної Ради.
Крім того, Цеков стверджував на суді, що депутат Сергій Аксьонов зареєструвався того дня для участі в сесії. Натомість сам Аксьонов під час допиту у цій справі стверджував, що не реєструвався, і натякав, що для початку засідання не вистачало тільки його голосу.
У свою чергу Ольга Ковітіді заявила, що 26 лютого бачила під стінами кримського парламенту Ахтема Чийгоза, який щось кричав у мегафон татарською мовою, і відразу після цього починалася тиснява. Однак ці твердження не відповідають вивченим раніше відеозаписам, на яких видно, що Чийгоз зазначених дій не вчиняв.
Крім того, Ковітіді дала суперечливі свідчення щодо одягу підсудного, а прапори Меджлісу описала як “зелені і з тризубом”.
Вона також розповіла, що Сергій Аксьонов взяв на себе функції міліції, після того, як вона перестала розмежовувати два мітинги.
А також Ковітіді дала зрозуміти, що сама причетна до організації підвозу жителів Севастополя, поява яких, на думку представників захисту, і спровокувала масові заворушення.
Також присутніх на суді “вразила” відповідь Ольги Ковітіді про щільність людей, які зібралися того дня під стінами кримського парламенту. Ненадовго замислившись вона відповіла: “Це коли три людини входять в одну. Так! Така щільність була!”
Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь в мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема, з партії “Русское единство”.
“Справу Чийгоза” російський суд розглядає в рамках “справи 26 лютого” після того, як суд на закритому засіданні розділив цю справу на дві: окремо – стосовно заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, і окремо – щодо інших фігурантів процесу – Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі.
24 лютого Міжнародна експертна група заявила, що Росія не має права розслідувати події 26 лютого 2014 року під кримським парламентом. Вона назвала розслідування в Криму політично мотивованим і закликала українські правоохоронні органи розслідувати події під парламентом.