У суді над Чийгозом секретний свідок відверто плутався у свідченнях

Дата: 09 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Сьогодні під час чергового засідання у “справі 26 лютого” у Верховному суді окупованого Криму був допитаний черговий секретний свідок. Під час допиту цей свідок допустив кілька очевидних помилок і змушений був змінити свої попередні свідчення.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини в Криму.

За його інформацією, спочатку свідок повідомив, що був на площі біля кримського парламенту з 10 до 11 години, у той час, як основні заворушення почалися значно пізніше. Згодом він повідомив суду, що залишив місце подій після 15 години.

Далі у своїх свідченнях секретний свідок повідомив, що бачив Ахтема Чийгоза, якого окупаційна влада звинувачує у масових заворушеннях, серед мітингувальників і зауважив, що він віддавав якісь вказівки людям, після чого в різних місцях починалися конфлікти. Однак, коли попросили описати, у що був одягнений підсудний, свідок став говорити, що у Чийгоза на голові була сіра каракулева шапка. Через хвилину він виправився і повідомив, що шапка була не каракулева, а в’язана.

Також суперечності виникли у зв’язку із твердженням свідка про те, що напередодні подій машина Чийгоза кілька днів стояла біля будівлі Меджлісу. Засекречений свідок так і не зміг пояснити, звідки він знає машину підсудного, якщо перед цим повідомив, що з ним раніше знайомий не був.

Показово, що всі спроби адвокатів домогтися деталізованих відповідей щодо сумнівних або суперечливих свідчень припинялися судом під приводом того, що такі відповіді можуть розкрити особистість свідка. Відтак захист заявив відвід усьому складу суду за явну зацікавленість у результаті справи, проте колегія традиційно цей відвід відхилила. Допит засекреченого свідка планується продовжити в понеділок, 13 лютого.

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема, з партії “Русское единство”. Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

22 грудня 2016 року Верховний суд Криму залишив без задоволення скаргу адвоката Миколи Полозова на рішення суду про продовження арешту Чийгозу до 8 квітня 2017 року.

Як заявив адвокат Олександр Лісовий, обставини з моменту арешту сильно змінилися – у суді було допитано близько 200 осіб, з яких тільки троє чи четверо вказали, що  бачили Ахтема Чийгоза, але жоден з них не свідчив про протиправні дії з його боку.

Сам Чийгоз заявив, що він є політичним в’язнем, а його арешт продиктований виключно бажанням залякати кримськотатарський народ і не обґрунтований нормами Кримінально-процесуального кодексу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter