В Росії в неділю затримали 340 учасників антипутінського “Страйку виборців”

Дата: 29 Січня 2018
A+ A- Підписатися

У 25 містах Росії в день так званого “Страйку виборців”, який відбувся на заклик опозиціонера Олексія Навального, силовики затримали загалом щонайменше 340 людей.

Такі дані станом на вечір 28 січня навів російський незалежний правозахисний медіа-проект “ОВД-Інфо”, повідомляє Радіо Свобода.

Серед затриманих був і сам Навальний.

Більшість затриманих вже відпустили, частину залишили у відділках поліції. Навального, зокрема, відпустили під зобов’язання з’явитися до суду, хоча, за словами його адвокатів, протоколу про адміністративне порушення щодо нього не складали.

Частину інших затриманих теж відпустили без складання протоколів про адмінпорушення, на інших такі протоколи складали. Щодо кількох активістів уже винесли рішення такі, як штрафу у 150 тисяч рублів (нині це понад 76 тисяч гривень) чи адмінарешту на 10 діб.

Є також повідомлення про побиття декого з затриманих.

Деяких активістів затримували не на самих акціях, а вдома або біля дому. Серед затриманих є і журналісти, зокрема кореспонденти Радіо Свобода чи його проектів.

Крім того, в Москві поліція силою ввірвалася в офіс Фонду боротьби з корупцією, заснованого Навальним, під приводом повідомлення про мінування приміщення, яке нібито здійснив один із працівників самого ж фонду. Там теж затримали кількох працівників фонду.

Загалом в акції, що відбулася в Росії приблизно в сотні міст, узяли участь тисячі людей. Наймасовіші демонстрації були в Москві і Санкт-Петербурзі. У цих містах, як і в низці інших, акція не була дозволена, і поліція попереджала, що дасть рішучу відповідь. За словами Навального, приблизно в 80 відсотках міст влада погодилася з акцією.

Раніше опозиційний діяч і борець із корупцією Олексій Навальний закликав своїх прихильників вийти 28 січня на “страйк виборців”, щоб протестувати проти того, що його не допустили до участі у виборах президента Росії на підставі непогашеної судимості. Опозиціонер відтак називає вибори, призначені на 18 березня, нечесними і закликає прихильників не йти на них.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: