В Раді знову провалили скасування е-декларацій для антикорупційників

Дата: 03 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Депутати Верховної Ради не включили до порядку денного законопроекти про відтермінування та скасування е-декларування для антикорупційних активістів.

Андрій Парубій

Як повідомляє “Українська правда”, голова парламенту Андрій Парубій неодноразово закликав нардепів проголосувати, проте після кількох спроб голосів так і не вистачило.

“Хотів би, щоб публічні заяви представників фракцій не розбігалися з голосуванням. Інакше це візантійщина… Скасування е-декларування для членів громадських організацій – це позиція парламенту та президента”, – підкреслив спікер.

Основними противниками розгляду законопроектів №8120, №8120-1, №8209 та №8209-1 стали представники фракцій “Опозиційний блок”, “Радикальна партія Олега Ляшка” та групи “Воля народу”.

В Опоблоці заявили, що, окрім скасування е-декларацій, є важливіші питання. Наприклад, боротьба з бідністю та звільнення в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

Представники “Волі народу” заявили, що готові дати 100% голосів за скасування декларування для антикорупційних активістів, але тільки якщо скасують і декларування для депутатів сільських та селищних рад.

Олег Ляшко

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко назвав недоцільним скасування декларування для “грантоїдів” і заявив, що президентом та Україною в цілому “управляють з іноземних посольств”.

Водночас представники Блоку Петра Порошенка, “Народного фронту”, “Батьківщини” та “Самопомочі” висловили підтримку негайному скасуванню е-декларацій для ГО.

“Ми стоїмо лицем до лиця з російським агресором. Нам потрібна підтримка цивілізованого світу. Прошу, давайте підтримаємо скасування декларування”, – наголошував під час голосування Парубій.

Зрештою після чергової проваленої спроби, голова Ради заявив, що рішення не ухвалено, і сказав, що депутати переходять до розгляду інших проектів, які стоять у порядку денному.

Нагадаємо, у вівторок, 3 квітня, парламентський комітет з питань запобігання і протидії корупції мав розглянути законопроекти про скасування електронних декларацій для антикорупційних активістів. Однак засідання комітету так і не розпочалося через відсутність виконуючого обов’язки голови Юрія Савчука.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter