В психоневрологічному інтернаті на Черкащині тримають підопічних у клітці

Дата: 27 Липня 2017
A+ A- Підписатися

У Вікторівському психоневрологічному інтернаті (Черкаська область) людей тримають у клітці у період загострення хвороби.

Це виявили монітори Національного превентивного механізму під час візиту без попередження, повідомляє прес-служба Омбудсмана.

“Така ізоляція застосовується через неможливість забезпечити психіатричну допомогу, адже в установі немає лікаря-психіатра. Медичний супровід підопічних здійснює лікар-терапевт (за сумісництвом), але призначене ним лікування, за словами працівників інтернату, не є дійовим. А жіночий персонал не може заспокоїти  хворих, тому закриває їх за решіткою у клітці, в якій у вільний від такого “лікування” час зберігаються велосипеди працівників”, – розповіли монітори.

Як з’ясувала моніторингова група, підопічних під час загострення лікар направляє на стаціонарне лікування, однак психлікарня відмовляється приймати недієздатних підопічних без рішення суду про госпіталізацію у примусовому порядку. При цьому чинним законодавством визначено, що саме лікарня має вирішувати в суді питання щодо примусової госпіталізації.

Крім того, монітори виявили, що мешканці інтернату сплять на зношених матрацах і ходять у порваних шкарпетках та взутті, незважаючи на те, що на складі є багато матраців, постільної білизни, одягу та взуття.

Крім того, кімнату для дозвілля, де є настільні ігри та музичні інструменти, за словами мешканців, відкривають переважно під час перевірок. Є також фізіотерапевтичний кабінет, який не функціонує.

За наявності численних проблем, пов’язаних з паями, поверненням дієздатності, збереженням майна підопічних, в установі відсутня посада соціального працівника. За “добровільною згодою” (дата написання відсутня) кошти за використання паїв підопічних за 2015-2016 роки  використовує інтернат.

За результатами візитів будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого та направлені до Міністерства соціальної політики України та Черкаської обласної державної адміністрації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: