У парламенті просять заслухати звіт ТСК з нападів на активістів 21 червня

Дата: 18 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Голова тимчасової слідчої комісії з питань розслідування нападів на громадських активістів Борислав Береза звернувся до керівництва Верховної Ради з проханням заслухати звіт ТСК в парламенті 21 червня.

Як передає кореспондентка Центру прав людини ZMINA, про це він заявив сьогодні під час погоджувальної ради в парламенті.

“Наша комісія вже закінчила роботу, і ми хочемо звітувати, але поки немає можливості. Вчора було день народження Катерини Гандзюк. Вона його не змогла відсвяткувати, її вбили. Ми, як депутати, повинні відзвітувати і закрити це питання в парламенті, з приводу роботи ТСК”, – каже Береза.

Він попросив надати можливість для звіту в п’ятницю, 21 червня.

 

Також заслухати звіт цього тижня “або в середу, або в п’ятницю” попросила віцеспікерка Ірина Геращенко, яка є членом ТСК з нападів на активістів.

Пізніше вона зазначила, що від секретаріату апарату Верховної Ради надійшла інформація, що звіт можуть поставити лише в межах додаткового пленарного засідання.

“Там роз’яснили норми регламенту, що, поки ми працюємо в розгляді виборчого кодексу, ми можемо ставити звіт ТСК тільки як додаткове пленарне засідання. Можливо, ми будемо апелювати, щоб після розгляду виборчого кодексу відразу стояв звіт ТСК”, – додала Геращенко.

Нагадаємо, ТСК “для розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів” створили 6 листопада 2018 року. В лютому роботу комісії було продовжено ще на три місяці.

За час своєї роботи, крім засідань у Києві, ТСК виїжджала до Херсона, Одеси, Сєвєродонецька та Харкова.

Правозахисники з початку 2018 року зафіксували більш ніж пів сотні нападів на громадських активістів по всій Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: