В ООН спростували інформацію про зґвалтування у Харкові та Дебальцевому

Дата: 19 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) виявило низку сфабрикованих повідомлень, які розповсюджені в Інтернеті, ЗМІ та всередині громад.

Про це йдеться у першій доповіді ООН, яка присвячена сексуальному насильству під час збройного конфлікту.

Експерти ООН не знайшли підтвердження інформації про зґвалтування шістьох жінок, які буцімто лікувались у медичній установі в Харкові.

“Після візиту до цього закладу та перевірки інформації через мережу партнерів Моніторингова місія ООН з прав людини з’ясувала, що таких пацієнток там не було”, – ідеться в доповіді “Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом в Україні (14 березня 2014 – 31 січня 2017 рр.)”.

В ООН також спростовують інформацію про те, що після того, як українські військовослужбовці залишили Дебальцеве, у місцевому ставку начебто знайшли тіла жінок.

У доповіді також ідеться, що постраждалі від сексуального насильства в Україні часто позбавлені доступу до правосуддя, належних послуг та психологічної підтримки. Це призводить до повторної віктимізації.

Експерти ООН прийшли до висновку, що урядові сили та незаконні збройні формування використовують сексуальне насильство як метод катувань і жорстокого поводження. Постраждалі переживають побиття, зґвалтування, погрози зґвалтуванням, примусове оголення та ураження електричним струмом в області статевих органів жінок та чоловіків. Злочинці таким чином намагаються принизити або отримати зізнання. Більш того, аби посилити тиск, вони погрожували затримувати рідних, викрадати, ґвалтувати, травмувати їх або вбивати. Погрози також лунали на адресу дітей постраждалих. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: