ООН побачила порушення прав адвокатів в Україні

Дата: 19 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Управління Верховного комісара ООН з прав людини побачило порушення прав адвокатів в Україні та рекомендує правоохоронним органам вжити заходів для їхнього захисту.

Про це, посилаючись на доповідь про ситуацію в Україні з 16 листопада 2018 року до 15 лютого 2019 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини, повідомляє видання “Закон і Бізнес”. 

В ООН задокументували випадки втручання членів крайніх правих груп у кримінальні провадження у справах, пов’язаних із конфліктом, та резонансних кримінальних справах. Експерти, зокрема, фіксували спроби залякування суддів, обвинувачених та їхніх адвокатів; усього таких випадків налічили три. У всіх цих випадках порушниками виступали члени крайніх правих груп.

В одному з випадків сталося побиття обвинуваченого у справі, пов’язаній з конфліктом, поряд із залою суду, водночас правоохоронні органи не втрутилися в ситуацію. В іншому ультраправі підпалили автомобіль Валентина Рибіна – адвоката, який захищає осіб, затриманих у зв’язку з конфліктом. 

У доповіді також згадується адвокат Еміль Кубердінов. Його засудили до адміністративного арешту строком на п’ять діб за поширення екстремістських символів через соціальну мережу в окупованому Криму. Переслідування Кубердінова пов’язують з його адвокатською діяльністю та з діяльністю незареєстрованого громадського об’єднання “Кримська солідарність”, яке працює над правовим захистом в окупованому Криму.

Управління Верховного комісара з прав людини рекомендує Генеральній прокуратурі та правоохоронним органам вжити заходів для припинення будь-яких актів втручання у діяльність юристів, нападів на адвокатів і спроб чинення тиску на суддів, а також для притягнення до відповідальності за ці дії, засудити всі акти насильства і невідкладно, неупереджено та ефективно розслідувати всі жорстокі напади на співробітників засобів масової інформації, громадянських і політичних активістів, правозахисників, політичні партії та адвокатів. Водночас під час початкової кваліфікації правопорушень і розслідування цих нападів повинні враховуватися мотиви правопорушників та інші обтяжувальні обставини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: