В окупованому Криму страчена щонайменше 1 людина і 10 викрадено — доповідь ООН

Дата: 15 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Моніторингова місія ООН з прав людини у період з січня 2014 року по травень 2016 року зафіксувала в окупованому Криму щонайменше одне повідомлення про ймовірну страту без належного судового розгляду та 10 повідомлень про зникнення, результатом яких могла стати смерть потерпілих.

Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, оприлюдненій 14 липня.

За даними Управління, ці повідомлення основані на свідченнях свідків, інформації про потерпілих та на тому факті, що деякі із цих зникнень сталися внаслідок викрадень потерпілих, скоєних членами воєнізованих формувань, пов’язаних із так званою “кримською самообороною”.

“В умовах відсутності доступу до Автономної Республіки Крим та міста Севастополя УВКПЛ змогла задокументувати декілька випадків зниклих безвісти осіб і має підстави вважати, що жертви були викрадені або позбавлені волі де факто владою Криму або з її дозволу, підтримки або мовчазної згоди”, – зазначено у доповіді.

Ці зникнення сталися у дні перед проведенням невизнаного “референдуму” про статус Криму у березні 2014 року, а також у наступні місяці. В одному з випадків зникла особа була знайдена мертвою за обставин, які дозволяють припустити, що особу було страчено без належного судового розгляду.

Імовірні жертви були або прихильниками “єдності” України або кримськотатарськими активістами.

УВКПЛ відзначає, що Генеральна прокуратура України створила окремий підрозділ, який займається злочинами, скоєними на території півострова. В Національній поліції злочини, скоєні на території Криму, розслідує головне управління в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, яке знаходиться в Одесі. Однак, через відсутність доступу на територію Криму не було помічено ніякого прогресу у відповідних розслідуваннях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter