В окупованому Криму українському активістові Балуху продовжили арешт до 4 червня

Дата: 02 Березня 2017
A+ A- Підписатися

В окупованому Криму Роздольненський районний суд сьогодні продовжив українському активістові Володимиру Балуху тримання під вартою до 4 червня.

Як повідомляє Кримська правозахисна група, запобіжний захід активісту продовжувала суддя Бедрицька Марія Олександрівна.

У КПГ зазначають, що раніше українцю продовжували терміни тримання під вартою на місяць, але сьогодні суддя вирішила продовжити на 3 місяці.

“Грубі порушення фундаментальних прав людини і процесуальних норм де-факто діючого в Криму російського законодавства, а також необґрунтовані рішення про продовження терміну тримання під вартою свідчать про фабрикацію кримінальної справи проти Володимира Балуха з політичних мотивів”, – констатують правозахисники.

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ провели обшуки в селі Серебрянка Роздольненського району Криму в будинках Балуха і його матері та “знайшли” на горищі будинку патрони й динаміт. Це не перший обшук у будинку активіста, щоразу під час обшуків у нього знімали з даху будинку і вилучали український прапор. Є підстави вважати, що патрони були підкинуті під час обшуку з метою фальсифікації нової кримінальної справи проти активіста.

12 грудня Роздольненський районний “суд” Криму обрав запобіжний захід Балуху у вигляді тримання під вартою строком на 30 діб. “Суд” залишив без уваги той факт, що процесуальні документи були складені із суттєвими порушеннями, і що на утриманні у Володимира перебуває 73-річна мати.

14 грудня слідчий у присутності адвоката пред’явив українцеві звинувачення за ч.1 ст. 222 КК РФ. Кримчанин з висунутим обвинуваченням не згодний і провину не визнає.

Кримська правозахисна група 26 грудня повідомляла, що в Балуха хронічний бронхіт, а в переповненій камері СІЗО хвороба загострилася.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter