В Окружному адмінсуді Києва вже вимагають імпічменту Порошенка

Дата: 23 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Колегія суддів, яка задовольнила позов олігарха Ігоря Коломойського і скасувала рішення про націоналізацію “Приватбанку”, поскаржилася на тиск з боку президента Петра Порошенка до Вищої ради правосуддя, Генпрокуратури та Державного бюро розслідувань.

Про це 23 квітня повідомляє прес-служба суду.

Йдеться про суддів Окружного адміністративного суду Києва Ігора Качура, Володимира Келеберду та Віталія Амельохіна.

Зокрема, судді звернулись до голови ВРП  із заявами про втручання у їхню діяльність, а також до очільників ГПУ та ДБР із заявами про вчинення кримінального правопорушення.

“Судді просять розпочати досудове розслідування щодо глави держави, міністра юстиції та голови НБУ, шляхом внесення відповідних відомостей до ЄРДР, за наслідками якого винних осіб буде притягнуто до кримінальної відповідальності”, – йдеться в повідомленні.

У своїх заявах до ВРП вони просять вжити заходів, щоб забезпечити захист “від свавільних та протиправних дій керівництва держави”.

До ДБР вони звернулися із заявою “про вчинення злочину президентом Петром Порошенком, міністром юстиції Павлом Петренком та головою Національного банку Яківом Смолієм, а також поставлення перед парламентом питання про ініціювання процедури імпічменту нинішнього президента”.

Судді просять ВРП звернутися до ВККСУ щодо неприпустимості проведення оцінювання суддів Окружного адмінсуду через наявний конфлікт інтересів “у зв’язку з прямою вказівкою Порошенка перезавантажити даний суд”.

Колегія вважає, що керівництво держави, коментуючи рішення суду щодо “Приватбанку”, зробило заяви, що є “прямою погрозою судовій системі, посяганням на її незалежність та неупередженість”.

Зазначається, що такі дії президента, глави НБУ та міністра юстиції були вчинені з метою здійснення тиску на склад суду і мають ознаки вчинення злочину за ч. 2 статті 376 ККУ.

Йдеться про “втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення, вчинене особою з використанням свого службового становища”.

На думку позивачів, коментуючи рішення по “Приватбанку”, представники влади мають уникати критики, яка може підірвати незалежність судової влади.

“Їм також слід уникати дій, які можуть поставити під сумнів їхнє бажання виконувати рішення суддів, за винятком випадків, коли вони мають намір подати апеляцію”, – зазначили судді окружного адмінсуду.

Водночас, на думку голови правління громадської організації “Фундація DEJURE” Михайла Жернакова, останні дії суддів Окружного адмінсуду Києва викликані зміною політичної влади та намаганням суддів уникнути відповідальності за неправомірно прийняті рішення.

“Цей суд відомий тим, що 5 років поспіль виконував рішення в інтересах чинної політичної влади, і ми бачили багато скандалів, які пов’язані з цим судом. Але зараз, коли влада, зокрема президентська, змінюється, видно спроби суду “перевзутися” максимально. Аж до того, щоб вимагати імпічменту президента, який вже програв вибори”, – зазначив Жернаков у коментарі Центру прав людини ZMINA.

Він додав, що рішення про скасування націоналізації “Приватбанку” могло бути прийнято під впливом  групи “Приват”: “Я не беруся говорити, кого особисто, але, очевидно, що такий вплив мав місце”.

Також, за словами експерта, скарги суду на президента Порошенка – це спроба уникнути відповідальності, залишитися на своїх посадах, уникнути кваліфікаційного оцінювання в межах судової реформи. Адже після рішення по “Приватбанку” президент скликав РНБО, а також звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, щоб вона провела перевірку цих суддів.  

Хоча, на переконання Жернакова, перевірити цих суддів потрібно було давно, але суддям ОАСК вдавалося уникнути перевірок, оскільки влада використовувала їх у політичних цілях.

“Якщо президент Зеленський хоче боротися з корупцією, то перевірка суддів на доброчесність має початися з цього суду”, – наголосив експерт.

Як відомо, 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського до НБУ і Кабінету міністрів щодо націоналізації банку.

Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного “Приватбанку” з ринку за участю держави.

Національний банк заявив, що готує апеляцію на рішення Окружного адмінсуду Києва, яким за позовом Ігоря Коломойського була скасована націоналізація Приватбанку.

Активісти руху “ЧЕСНО. Фільтруй суд” повідомили, що судді, які визнали незаконною націоналізацію “ПриватБанку”, є недоброчесними.

18 квітня Порошенко на засіданні Ради національної безпеки роздав очільникам Службі безпеки та Генеральній прокуратурі доручення “після завершення всіх необхідних судових процедур” оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи на суддів “за неправосудне рішення”.

Раніше правозахисники неодноразово заявляли, що в суді працюють судді, які приймали неправові рішення. Зокрема, суддя, який “заборонив” Євромайдан, та суддя, який зобов’язав “Беркут” розігнати активістів Революції Гідності.

Також цей суд приймав рішення, що виправдовували звинувачених у корупції представників влади.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: