В Одесі “Правий сектор” закликав очистити Україну від євреїв

Дата: 04 Травня 2018
A+ A- Підписатися

В Одесі 2 травня на “Марші українського порядку” керівниця обласного осередку “Правого сектору” Тетяна Сойкіна закликала очистити Україну від євреїв.

Відео з заявою Сойкіної опублікували на офіційній Facebook-сторінці “Національного корпусу – Одеса”

На кадрах видно, що на акцію зібралися декілька сотень людей, які тримали прапори “Нацкорпсу”, “Свободи” та “Правого сектору”. Тетяна Сойкіна почала свою промову зі спогадів про події 2 травня 2014 року в Будинку профспілок в Одесі.

“В той день ми відстоювали Україну. Ми віримо, що наведемо справжній український порядок і Україна буде належати українцям, а не ж*дам і олігархії”, – говорить з трибуни вона.

Слова Сойкіної починаються на 2:20 

Редакція Центру інформації про права людини вважає, що заклики Сойкіної можна розцінювати як мову ворожнечі, адже вони містять звинувачення в негативному впливі тієї чи іншої етнічної, релігійної або певної соціальної групи на суспільство чи державу і звинувачення групи в спробах захоплення влади або в територіальній експансії.

Публічна трансляція та розповсюдження висловів, які підпадають під вищеназвані характеристики, можуть бути кваліфіковані як розпалювання міжнаціональної ворожнечі (ст. 161 Кримінального кодексу України).

3 травня очільник МВС Арсен Аваков повідомив, що поліція Одеси розпочала провадження щодо порушення расової, національної рівноправності громадян під час акції. 

“В Україні неприпустимі публічні антисемітські заклики. В т.ч. на масових акціях, як вчора в Одесі. Це печерне середньовіччя, а не патріотична позиція”, – написав він у своєму Twitter

Сойкіна вже встигнула вибачитись на сторінці у Facebook за свої слова.  

“По-перше, я хочу попросити вибачення у всіх, кого образила ця фраза. По-друге, наголошую, що під “жидами” я не мала на увазі євреїв, адже звинувачувати НВР “Правий сектор” в антисемітизмі – абсурд”, – написала вона. 

Нагадаємо, що результати опитування американського центру Pew Research Center, який проводився у 18 країнах Центральної та Східної Європи, говорять, що в Україні рівень побутового антисемітизму найнижчий серед країн Східної Європи. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: