В Москві на декілька днів визнали шлюб гей-пари. Тепер їм загрожує адміністративна відповідальність

Дата: 29 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Представники московської поліції в суботу, 27 січня, майже день провели під дверима гомосексуальної пари Павла Стоцка та Євгенія Войцеховського. Силовики вимагали видати їм паспорти, в яких раніше чоловікам проставили штампи про реєстрацію шлюбу.

Стоцко та Войцеховський одружилися 4 січня 2018 року, повідомляє телеканал “Дождь”. Шлюб зареєстрували в Данії, а після повернення до Москви в багатофункціональному центрі послуг їм поставили штампи на сторінці про сімейний стан.

Євгеній Войцеховський і Павел Стоцко під час реєстрації шлюбу в Данії. Фото: Facebook

“Ми прийшли до працівниці. Вона абсолютно без зайвих питань взяла документи. Не змінилася в обличчі, жоден мускул не здригнувся”, – розповів Войцеховський.

В центрі послуг згодом виступили зі спростуванням і заявили, що працівники центрів держпослуг не мають повноважень проставляти штамп у паспорті та, відповідно, визнавати зареєстрований шлюб.

“Такі повноваження мають спеціалісти МВС, відділення яких можуть розташовуватися на території центру держпослуг, але які, звісно, не є працівниками центрів держпослуг. Стосовно процедури оформлення шлюбу центри держпослуг тільки приймають заяву на реєстрацію”, – пояснили в заяві про спростування.

26 січня в Міністерстві внутрішніх справ Росії повідомили, що паспорти Стоцка та Войцеховського визнали недійсними. В багатофункціональному центрі послуг, до якого зверталися чоловіки, розпочали службову перевірку.

Павел Стоцко та Євгеній Войцеховський. Фото: Єкатеріна Фоміна, Новая газета

“За її результатами працівницю, яка допустила порушення законодавства Російської Федерації та її безпосереднього керівника звільнять з органів внутрішніх справ”, – додали у відомстві.

27 січня проти гей-пари порушили дві адміністративні справи про псування документів. Згідно зі статтею 19.16 російського Кодексу про адміністративні правопорушення, покарання передбачає штраф розміром від 100 до 300 рублів (51 та 153 гривні).

Того ж дня, за інформацією Російської ЛГБТ-мережі, до квартири Стоцка та Войцеховського прийшли силовики в цивільному. Вони вимагали чоловіків віддати паспорти зі штампами про реєстрацію одностатевого шлюбу.

“Їм так хотілося це зробити, що вони перекрили у квартирі, де живуть хлопці, електрику”, – зазначили в організації.

Перемовини тривали до другої години ночі. Чоловіки зрештою віддали паспорти та отримали повістку до поліції – щоб скласти адміністративний протокол через умисне псування документів.

В Російській ЛГБТ-мережі повідомили, що наразі Павло Стоцко та Євгеній Войцеховський знаходяться в безпечному місці.

Російське законодавство забороняє шлюби між одностатевими парами. Проте, відповідно до Сімейного кодексу, в Росії мають визнавати шлюби, зареєстровані за кордоном. Відмовити можуть у випадках, прописаних у статті 14 – коли хтось з подружжя вже перебуває у шлюбі, одружуються рідні чи всиновлювач із всиновленим, або, коли когось з подружжя визнають недієздатним. Згадок про стать у відповідній статті кодексу немає.

В Держдумі, у зв’язку з цим, вже заявили про готовність розробити законопроект, який заборонятиме визнання в Росії одностатевих шлюбів, зареєстрованих за кордоном.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter