У московській школі впровадили обов’язковий курс православ’я

Дата: 09 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Група батьків учнів московської школи № 2065 звернулася в Генпрокуратуру зі скаргою на “нав’язування релігійної ідеології департаментом освіти”, повідомляє “Дождь” з посиланням на “Комерсант”.

Ідеться про обов’язкову частину програми 5–9-х класів “Основи духовно-моральної культури народів Росії”. Батькам п’ятикласників було рекомендовано вибрати між двома підручниками: посібником “Православна культура” і курсом “Витоки”. Останній викладають в освітніх закладах 62 регіонів країни, зазначає газета.

“У вересні на батьківських зборах нам повідомили про експеримент департаменту освіти. Ніякого вибору не було – сказали, що всі п’ятикласники раз на тиждень будуть ходити на урок “Витоки”, відмовитися не можна”, – розповіла мама учня школи №2065 Інна Герасимова.

За її словами, у підручнику з предмету “Витоки” постійно говориться “про нечисту силу, святу воду, ангелів-хранителів, цілком серйозно розповідається про чудеса, які творять ікони”.

“Я сама атеїстка, але незадоволені були взагалі всі віруючі. У нас в класі половина дітей із мусульманських сімей, це ж Нова Москва. У нас є сім’ї іудеїв, є католики, адвентисти. І православні батьки теж виступили проти відвертого нав’язування їхньої релігії”, – сказала Герасимова.

Вона відправила скаргу до столичного департаменту освіти, який перенаправив лист керівництву школи. Директор викликала батьків до школи і заявила, що відмовитися від предмета не має права, тому що це ініціатива департаменту. На тих же зборах всі 24 присутніх батьків поставили підписи під зверненням до столичної прокуратури. Із прокуратури звернення переслали до департаменту освіти. Після цього батьки направили скаргу в Генпрокуратуру.

Батьки підрахували, що на 126 сторінках підручника згадується: бог – 60 разів, ікона – 66, чудеса – 22, молитва – 26, хрест – 31, храм – 83, ангел – 31. Вони також попросили перевірити, чи не було корупційної складової при виборі столичними чиновниками “Витоків” як посібника.

У свою чергу в департаменті освіти Москви заявили, що “Основи духовно-моральної культури народів Росії” не пов’язані із “залученням до релігійної практики, вивченням ритуалів будь-якої релігійної конфесії”. За словами чиновників, навчальні посібники “Витоки” та “Православна культура” були обрані “колективами педагогів за підсумками засідань педагогічних рад і вивчення думки батьків”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: