У Мінську суд оштрафував правозахисницю Ревяко, звинувативши в нецензурній лайці
У Білорусі суд Центрального району Мінська оштрафував на 20 базових величин правозахисницю Тетяну Ревяко за те, що вона нібито нецензурно висловлювалася під час акції протесту 26 березня, а також не підкорялася вимогам міліціонерів, коли її затримували.
Про це повідомляє білоруське видання Naviny.by.
Свідчення проти Ревяко дали два співробітники ОМОН. 32-річний прапорщик Юрій Єрмаков заявив, що Ревяко “голосно кричали, розмахували руками разом з іншими громадянами” (саме так, у множині), а під час затримання Ревяко, за його словами, “упиралися, хапалися за формене обмундирування, сідали на землю і відмовилися пройти в службовий транспорт”.
Як саме Ревяко лаялася, Єрмаков не пам’ятає. Так само він відповідав і на інші запитання, що деталізують події 26 березня.
Його колега, 25-річний сержант Антон Ходоненок, не зміг пояснити, чому з усіх, хто знаходився в той момент у районі Жовтневої площі, вони вирішили затримати саме Ревяко.
У мережі є відео, де видно, що Тетяну затримує зовсім інший співробітник ОМОН, його як свідка ніхто не допитував. Відео долучили до матеріалів справи, але суддя Вікторія Шабуня цей доказ проігнорувала.
Після затримання 26 березня Тетяну Ревяко доставили в Центральне РУВС, там вона більше трьох годин з іншими затриманими простояла у дворику відділення обличчям до стіни. Відтак стосовно неї почали складати процесуальні документи, але несподівано вивели на вулицю і наказали покинути будівлю міліції. Це сталося після того, як вона заявила, що буде відповідати на питання тільки в присутності свого адвоката.
Про те, що стосовно неї ведеться адміністративний процес, Ревяко дізналася тільки 1 квітня, коли отримала повістку до суду.
Тетяна Ревяко заявила, що буде оскаржувати рішення суду Центрального району.
Детальніше про переслідування правозахисників у Білорусі читайте в колонці Юрія Луканова “Білорусь. Правозахисників – за ґрати”.
Нагадаємо, 25 березня в Мінську протестували близько півтори тисячі осіб проти “Декрету про дармоїдів”. Він зобов’язує непрацюючих платити спеціальний збір у розмірі близько 200 євро. Під дію цього документа потрапляють соціально незахищені групи населення: молоді матері, люди з хронічними захворюваннями, сільські жителі, які ведуть натуральне господарство, солдати-строковики.
Білоруські правоохоронці затримали близько 700 учасників протесту 25 березня.
27 березня тільки в столиці Білорусі Мінську відбулося 148 судів над учасниками протестів з нагоди Дня Волі, що проходили в містах країни 25 і 26 березня. Людям присуджували від 5 до 25 діб адмінарешту.