У Криму ФСБ затримала українського активіста Балуха

Дата: 12 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

У селі Серебрянка Роздольненського району Криму ФСБ протягом 4-х годин проводила обшуки в будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали.

Про це Кримській правозахисній групі повідомила дружина Балуха.

За її словами, співробітники ФСБ заявили, що на горищі будинку, де живе Володимир Балух, виявлені 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Родичі припускають, що боєприпаси підкинули співробітники ФСБ під час обшуку.

“Володимир Балух – не просто людина з проукраїнською позицією в Криму, а він один з тих людей, які стали символом українців в Криму. Це не перше його затримання, до нього з обшуками приходили і раніше, його затримували, він був кілька діб під адміністративним арештом, його били, на нього було заведено кримінальну справу”, – говорить керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

За її словами, нещодавно, крім українського прапора, він вивісив на своєму будинку табличку “Вулиця Героїв Небесної сотні”, тому що вважає, що саме так повинна називатися його вулиця. До нього приходив так званий “голова сільської ради”, залякував і погрожував, що його за це будуть переслідувати. Що, власне, і сталося.

“Нам відомо, що він знаходиться в ІТУ Роздольненського району. Це очевидні ознаки нового кримінального переслідування за свободу думки і висловлювання”, – повідомляє Скрипник.

За її словами, КПГ буде стежити за випадком, сприяти інформаційному поширенню новин про затриманого, а також надавати правову допомогу його дружині.

Нагадаємо, Володимир Балух – активіст, відомий своєю проукраїнською позицією. У будинку Балуха і його родичів співробітники поліції вже проводили два обшуки. Перший обшук пройшов у квітні 2015 року. В ході нього з даху будинку знімали український прапор. Після проведення другого обшуку, українця звинуватили в образі співробітника поліції Євгена Баранова і засудили до 320 годин обов’язкових робіт.

29 листопада 2016 року Володимир Балух розмістив на стіні свого будинку табличку “Вулиця Героїв Небесної сотні 18”. Після цього до нього додому прийшов голова сільської ради Степанюк Віталій Вікторович з погрозами звернутися в поліцію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter