В Конституції треба прописати інші інструменти захисту прав людини – представник Омбудсмана

Дата: 17 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

В Конституції необхідно чітко прописати додаткові інституції, які мають захищати конкретну галузь права.

Про це під час дискусійного клубу Правозахисного порядку денного сказав керівник секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Богдан Крикливенко.

“У всіх європейських експертів було чітке бачення, що сьогоднішня Конституція не дозволяє створювати нові механізми захисту прав людини в Україні. На сьогодні бачимо, що країна приблизно за масштабом й населенням подібна до Польщі. У цій країні існують окремі інспектори захисту персональних даних, де працює близько 150 людей. У Британії існує 9 омбудсманів. Є, до прикладу, Омбудсман, який захищає права пацієнтів”, – цитує керівника секретаріату кореспондент Центру інформації про права людини.

За його словами, сьогодні Офіс Уповноваженого з прав людини справляється з тим об’ємом роботи, який є, однак експертам варто подумати про середньострокову перспективу і подумати про нові моделі захисту прав людини.

“В рамках конституційної комісії, де ми, на жаль, членом цього процесу варто було б окреслити зони з необхідними інструментами. На сьогодні точно видно, що вимальовується певна інституція із захисту інформаційних прав та захисту персональних даних”, – додав Богдан Крикливенко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: