В експертизі лінгвістки щодо ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір” величезна кількість помилок – адвокати

Дата: 18 Липня 2018
A+ A- Підписатися

У Північно-Кавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону, на засіданні 17 липня щодо ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір”, закінчили допитувати лінгвістку Олену Хазімулліну, яка підготувала експертний висновок у справі.

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на адвоката Едема Семедляєва.

“На допиті експерт несподівано згадала, що стенограму розмов наших підзахисних слідчий передав їй електронною поштою. Хоча на попередніх засіданнях вона не могла пояснити, звідки з’явилася стенограма. Як на мене, це “латання дірок” і грубе порушення закону. Її виступ у суді на трьох засіданнях – це провал. По-хорошому, суд повинен відразу виключити її експертизу зі справи як неприпустимий доказ. Експертиза була виконана з величезною кількістю процесуальних помилок. Навіть те, що слідчий її не попередив на самому початку про потенційну кримінальну відповідальність, уже робить цю експертизу неспроможною”, – розповів адвокат.

Захист має намір подати клопотання про виключення експертизи зі справи. “Цей експертний висновок не є законним, тому що виконаний з безліччю порушень Кримінально-процесуального кодексу Росії. Захист вважає, що суд повинен виключити експертизу зі справи, ми будемо заявляти відповідне клопотання”, – зазначив адвокат Сергій Локтєв.

Також у суді почали розгляд відеодоказів у ялтинській “справі Хізб ут-Тахрір“. Продовжать їх перегляд на наступному засіданні, 31 липня.

23 травня у Ростові-на-Дону Північно-Кавказький окружний військовий суд на три місяці продовжив термін тримання під вартою шістьом фігурантам ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір”.

У лютому-квітні 2016 року в Ялті затримали Арсена Джеппарова, Рефата Алімова, Емір-Усеїна Куку, Мусліма Алієва, Інвера Бекірова і Вадима Сірука. Їх звинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір”.

Російський військовий суд розглядав ялтинську “справу Хізб ут-Тахрір” на виїзних засіданнях у Сімферополі, після чого заарештованих кримчан етапували до Ростова-на-Дону.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити фігурантів ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір”.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” 2003 року, включивши організацію до списку об’єднань, названих “терористичними”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter