В Ісландії роботодавців зобов’язали платити чоловікам та жінкам однакові зарплати

Дата: 04 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Роботодавці в Ісландії з 1 січня мають отримати від уряду спеціальні сертифікати, які підтверджують, що вони платять жінкам та чоловікам однакові зарплати. Якщо вони цього не зроблять, то ризикують отримати штраф.

Про це повідомляє CNN.

Закон стосується усіх компаній, які мають щонайменше 25 штатних працівників. Фірми з більш ніж 250 працівниками повинні пройти сертифікацію до кінця поточного року, тоді як менші компанії отримуватимуть сертифікати у найближчі кілька років відповідно до їхнього розміру.

За порушення закону передбачені штрафи у сумі приблизно 500 доларів США на день.

Роботодавці мають можливість заохочувати своїх працівників на основі їхнього досвіду, ефективності та інших аспектів. Проте компанії повинні показати, що відмінності у заробітній платі не пов’язані з гендерними ознаками.

Протягом останніх дев’яти років Ісландія є провідною країною, в якій успішно борються проти гендерної нерівності. Однак, незважаючи на це, ісландські жінки у 2014 році все ще отримували 78,5 відсотків заробітної плати чоловіків. Уряд зобов’язався подолати розрив у зарплатах між чоловіками і жінками до 2022 року.

Нагадаємо, у грудні вперше в історії ВМС Франції жінки стали членкинями екіпажу субмарини.

21 грудня Міністерство охорони здоров’я скасувало наказ №256, який визначав перелік з 450 заборонених для жінок професій.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: