В Індії жінки утворили 620-кілометровий живий ланцюг, вимагаючи ґендерної рівності

Дата: 02 Січня 2019
A+ A- Підписатися

У перший день нового року індійські жінки утворили 620-кілометровий живий ланцюг, вимагаючи ґендерної рівності.

Про це повідомляє “Укрінформ” із посиланням на NDTV.

“В індійському штаті Керала жінки, взявшись за руки, сформували живий ланцюг, що простягається від північної частини штату до його крайнього півдня, символічним жестом вимагаючи ґендерної рівності по всій країні”, – йдеться в повідомленні.

В акції взяли участь, за різними оцінками, від 3 до 5 мільйонів жінок.

Приводом для акції став скандал навколо заборони жінкам у віці від 10 до 50 років відвідувати розташований у Кералі храм Сабарімала. Зокрема, у вересні 2018 року Верховний суд Індії скасував багатовікову традицію, за якою дівчата й жінки не допускалися в цей один із найвідоміших храмів Індії. Судді наказали відкрити храм для жінок із 17 жовтня, однак до сьогодні жодній жінці не вдалося увійти в храм, оскільки паломники-чоловіки закидають камінням та палицями будь-яку жінку, яка намагається навіть наблизиться до святині.

Як повідомлялося, поліція штату Керала в жовтні затримала понад дві тисячі протестувальників, не згодних із рішенням суду, яке дає право жінкам відвідувати місцеву святиню. Консервативні індуїстські групи не дозволили жінкам увійти в храм Сабарімала, організувавши сутички з поліцією та пошкодивши автомобілі на знак протесту проти постанови Верховного суду щодо скасування заборони жінкам відвідувати храм.

Нагадаємо, раніше Верховний суд Індії скасував кримінальну відповідальність у вигляді десяти років позбавлення волі за секс між особами однієї статі.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: