В “Д/ЛНР” живуть 300 тисяч громадян з інвалідністю – Валерій Сушкевич

Дата: 18 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Майже 300 тисяч людей з інвалідністю лишились на непідконтрольній Україні територіях.

Про це на парламентських слуханнях щодо питань переселенців заявив Уповноважений президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич.

Також він нагадав, що станом на 11 лютого 2016 року облікували 71 тисячу 085 внутрішніх переселенців з інвалідністю або понад 4% від загальної кількості переселенців.

“Ці люди перебувають у становищі втрати практично усіх прав, гарантованих Конвенцією ООН та Конституцією України. У серпні 2015 року Україна звітувала в ООН щодо прав людей з інвалідністю. Провідні експерти ООН акцентовано запитували представників уряду України: “Невже Україна не розуміє, що люди з інвалідністю в умовах військових дій найбільш вразлива категорія? Держава повинна забезпечити права цих людей!” З того моменту минуло майже півроку, а ситуація ще більше погіршилась”, – цитує слова Уповноваженого президента кореспондент Центру інформації про права людини.

Валерій Сушкевич нарікає на практику в Україні, коли постраждалим внаслідок бойових дій не визнаєтся поранення, а стверджується, що інвалідність отримана як загальне захворювання.

“Європейські норми передбачають компенсації. Не можна так поводитись з людьми, які мають інвалідність”, – наголошує Валерій Сушкевич.

Уповноважений президента обурюється, що держава не розробила жодних механізмів, аби забезпечити внутрішніх переселенців з інвалідністю житлом.

“Президент неодноразово звертав на цю кричищу проблему. Це стосується як переселенців з інвалідністю, так й тих, хто лишився на неконтрольованій Україною території.
Уряд разом з місцевою владою повинні врешті зайнятись вирішенням проблем”, – каже він.

За його словами, люди з інвалідністю в Україні вкрай бідні.

“Вдячний Пенсійному фонду й Мінсоцполітики за виплату пенсії та державної допомоги. Але за останні роки виплати знецінені втричі. Кошти не забезпечують навіть десятої частини їхніх життєвих потреб і не враховують їх витрати, зумовлені втратою здоров’я. При цьому вони позбавлені пільг на проїзд. Ви уявляєте, людям з інвалідністю оподатковують пенсії!”, – каже Валерій Сушкевич.

“Людина з інвалідністю, яка втратила все, не має можливості отримати медичну допомогу. Я знаю, що сьогодні переселенці з інвалідністю мають жахливий вибір – голодувати або лікуватись”, – додав він.

Уповноважений президента звертає увагу, що держава не обліковує переселенців з інвалідністю.

Держава реалізує при цьому страшне гасло: “Немає статистики – немає проблем”. ООН мають на обліку понад 20 тисяч цивільних постраждалих від поранень. Нам потрібен український державний реєстр цивільних постраждалих в зоні АТО. Це потрібно нам, світовій спільноті, аби обліковувати злочини агресора та забезпечувати права українських громадян з інвалідністю”, – пояснив Валерій Сушкевич.

Нагадаємо, станом на 1 лютого кількість зареєстрованих переселенців в Україні перевищила 1 мільйон 704 тисячі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: