В українських компаніях не готові відпускати чоловіків у декрет та на лікарняний з дитиною – дослідження

Дата: 09 Грудня 2019
A+ A- Підписатися

Майже 60% опитаних працівників компаній вважають, що чоловіки мають матеріально утримувати родину, а піклування про маленьких дітей – завдання жінки.

Про це повідомила програмна аналітикиня Фонду ООН у галузі народонаселення UNFPA Наталія Кошовська, презентуючи результати дослідження “Ґендерна рівність та відповідь на домашнє насильство в приватному секторі: заклик до дій” у Києві, передає Укрінформ.

“На жаль, широко поширене несприйняття можливості чоловічої так званої декретної відпустки по догляду за дитиною під впливом цих глибоко вкорінених стереотипів у нашому суспільстві щодо розподілу соціальних ролей чоловіків та жінок. Так, майже 60% опитаних вважали, що чоловіки мають матеріально утримувати родину, а піклування про маленьких дітей – завдання жінки”, – зазначила Кошовська.

За її словами, “досить часто лунали думки, що від чоловіків більше залежать результати загальної роботи компанії, тож їхня відсутність більше вплине на робочий процес”.

“Особистий досвід опитаних це теж підтвердив. У випадку хвороби дитини з нею вдома зазвичай залишається матуся – це 44%, батько – лише 2%”, – додала Кошовська.

Вона зауважила, що можливістю відпустки з догляду за дитиною до трьох років скористалися 3/4 всіх опитаних, які мали дітей.

“Однак абсолютну більшість із них складали жінки – 95%. Значні відмінності спостерігалися і в тривалості такої відпустки. Якщо жінки здебільшого в повній мірі користувалися цією відпусткою – три роки, то чоловіки брали її переважно лише на три місяці. Також виявилося, що менше половини опитаних чоловіків були обізнані про право скористатися так званою декретною відпусткою по догляду за дитиною, яка гарантується державою”, – розповіла Кошовська.

Дослідження “Ґендерна рівність та відповідь на домашнє насильство в приватному секторі: заклик до дій” було проведено для виявлення найбільш актуальних ґендерних проблем, із якими можуть стикатися працівники приватного сектору України, а також пошуку можливих відповідей компаній на ці виклики.

Дослідження складалося з двох компонентів – проведення глибинних інтерв’ю з фахівцями відділів, персоналом провідних компаній в Україні та за допомогою цільового онлайн-опитування.

До анкетування долучилася 1 тисяча осіб. Основна частина опитуваних мала вік 25–44 роки. Опитування проводилося серед працівників українських приватних компаній – 48%, міжнародних компаній — 30% та українських держпідприємств – 22%.

Дослідницька робота та публікації здійснені за фінансової підтримки уряду Великої Британії на замовлення UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в співпраці з Центром “Розвиток КСВ”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: