В Україні з’явиться Реєстр психологів, які допомагатимуть розслідувати злочини проти дітей

Дата: 23 Червня 2022
A+ A- Підписатися

В Україні з’явиться Реєстр психологів, навчених працювати з дітьми, які постраждали від насильства. Спеціалісти, які увійдуть до Реєстру психологів, допомагатимуть правоохоронним органам ефективно розслідувати злочини проти дітей, а також суду під час здійснення судового розгляду за участю дитини.

Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

Ілюстративне зображення. Фото: Unsplash

Запустити Реєстр, за планами Національної стратегії реформування системи юстиції щодо дітей, мали до 2023 року. Утім, через війну в Україні запуск вирішили пришвидшити.

“Кількість повідомлень про дітей, які постраждали від військових злочинів, зростає. Тож є потреба забезпечити доступ психологів до слідчих дій на території всієї країни як офлайн, так і онлайн, щоб надати дітям необхідну підтримку та допомогу, а також зробити правосуддя дружнім до дитини та мінімізувати ризик повторної травми”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначає Мін’юст, їхня мета – зробити процес менш травмувальним для дитини та максимально ефективним, аби її права були захищеними й винних притягнули до відповідальності.

До Реєстру відбиратимуть психологів, які мають вищу психологічну освіту, досвід роботи з дітьми, високу готовність та мотивацію долучатися до такої діяльності.

Створення Реєстру – спільна ініціатива Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, Офісу генерального прокурора України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Міністерства юстиції України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Координаційного центру із надання безоплатної правової допомоги та ГО “Всеукраїнський громадський центр “Волонтер”.

Напередодні кримська правозахисна організація “Альменда” у своїй доповіді констатувала, що Російська Федерація порушила усі шість найсерйозніші порушення, які можуть бути вчинені щодо дітей під час збройного конфлікту, що Рада Безпеки ООН визначила у своїх резолюціях 1612 (2005) і 1882 (2009). А саме йдеться про вбивство або каліцтво, вербування або використання дітей-солдат, зґвалтування, інші форми сексуального насильства, викрадення, напади на школи, лікарні та відмова у гуманітарному доступі.

В дайджестах “Хроніки зруйнованого дитинства” за період з 24 лютого до 3 червня зафіксовано 624 повідомлень про воєнні злочини проти дітей. 

Правозахисники Альменди відзначають, що кількість порушень – набагато більша і остаточно буде відома, коли закінчиться робота з документування воєнних злочинів та зі встановлення фактів злочинів у місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Нагадаємо, що в семи регіонах України запустили проєкт екстреного реагування на потреби дітей із труднощами розвитку або з інвалідністю, зокрема  внутрішньо переміщених дітей та тих, стан яких погіршився внаслідок воєнних дій.

Детальніше про проєкт та контакти у регіонах можна дізнатись за посиланням

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: