В Україні з’явиться Міністерство об’єднання українців

Дата: 19 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Україна продовжує працювати над створенням спеціального органу центральної виконавчої влади – Міністерства об’єднання українців.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час представлення внутрішнього Плану стійкості у Верховній Раді.

Він оголосив, що міністерство займатиметься справами глобальної багатомільйонної української спільноти не поміж інших справ, а цілеспрямовано.

“Україні потрібне інституційне посилення політики щодо українців за кордоном, щодо наших людей з усіх хвиль міграції. Маємо створити орган центральної виконавчої влади – Міністерство об’єднання українців, яке буде займатися справами глобальної багатомільйонної української спільноти – не поміж інших справ, а цілеспрямовано”, – сказав він.

До кінця 2024 року влада планує затвердити кандидатуру міністра.

За даними Міністерства закордонних справ, станом на червень 2023 року за кордоном перебуває 8 млн 177 тис. громадян України, тобто близько 20% населення нашої держави до 24 лютого 2022 року.

Крім того, наразі в Україні близько 4,9 млн офіційно зареєстрованих ВПО. Протягом 2023 року понад 2,5 млн ВПО отримали допомогу на проживання, на виплату якої з державного бюджету було виділено 73,3 млрд грн.

Раніше ZMINA повідомляла про ліквідацію Мінреінтеграції. Правозахисна спільнота закликала владу не ліквідовувати міністерство, а, навпаки, розширити його повноваження. Ліквідація Мінреінтеграції ставить під ризик систему захисту та підтримки військових, цивільних полонених та політв’язнів, наголосила голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Напередодні громадські організації в тіньовому звіті для Єврокомісії вказали на проблеми в політиці щодо внутрішнього переміщення і просять владу їх усунути. Вони наголошують, що попри певні законодавчі зміни політика держави щодо ВПО нестабільна – уряд періодично змінює рішення про скорочення або продовження фінансової допомоги, що створює напруженість у суспільстві.

Автори тіньового звіту також наголосили, що в українському законодавстві досі немає визначення категорій осіб, постраждалих від збройної агресії проти України, та комплексної системи компенсації шкоди, спричиненої збройною агресією проти України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter