В Україні зростає кількість жінок в управлінні та секторі безпеки – Офіс віцепрем’єрки з євроінтеграції

Дата: 27 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

В Україні зростає представництво жінок у процесах прийняття рішень та управління на різних рівнях, а також у секторі безпеки та оборони.

Про це повідомляє Офіс віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Фото: facebook.com/UA.National.Police

Роль жінок в різних сферах життя українського суспільства продовжує зростати, попри війну, що триває. Зокрема, збільшується відсоток жінок, які беруть участь у процесах управління на різних рівнях. Так, із 21 міністрів в українському уряді 5 – жінки. 22% дипломатичних місій очолюють жінки. На місцевому рівні жінки посідають близько 35% керівних посад, а у малих громадах – 41,3%.

Під час війни суттєво збільшилася кількість жінок у секторі безпеки та оборони. Зокрема, у Національній поліції 27% складу складають жінки, з них понад 16% – на керівних посадах.

У Збройних силах України служать 67 000 жінок, із них понад 10 000 – на передовій. Серед заявників, що звернулися до призовних пунктів ЗСУ, майже 20% – жінки.

Також під час війни жінки посилюють свою фінансову спроможність, щоб забезпечувати сім’ї. Частка жінок, які є основними годувальниками, зросла утричі – з 7% до 23%. Керують сімейними фінансами 39% жінок, планують життя сім’ї – 46%.

Зростає кількість жінок, які ведуть власну справу. Частка підприємиць зросла з 46,4% (у 2021 році) до 47,5% у 2024-му. Зазначається, що новостворені бізнеси переважають у традиційно “жіночих” сферах. Втім, 67,3 % жінок зазначають про готовність перекваліфіковуватись. У 2024 році 72% ваучерів на навчання від держави використали саме жінки.

У нещодавньому звіті Європейська комісія відзначила роль українських жінок як ключову для повоєнного відновлення України, звертають увагу в Офісі віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

12 серпня 2022 року уряд схвалив Державну стратегію забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2030 року. Як зазначається у Тіньовому звіті до розділу 23 “Правосуддя та фундаментальні права” Звіту Європейської комісії щодо України у 2023 році, ця стратегія є одним із найбільш комплексних документів щодо впровадження заходів гендерної рівності й враховує особливості та проблеми, спричинені повномасштабним вторгненням.

Запроваджені в межах Стратегії заходи також відповідають цілям Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”. У поточних умовах ця резолюція є особливо важливою, бо наголошує, як військові конфлікти непропорційно впливають на жінок і їхню недостатню представленість під час ухвалення рішень щодо збройних конфліктів.

У Тіньовому звіті рекомендується продовжувати заходи для подальшої пропорційної участі жінок під час повоєнної відбудови, фокусувати зусилля на покращенні репрезентації жінок на керівних і високоопла­чуваних посадах, на заходах для просування жінок по службі в ЗСУ та для рівномірного доступу до бойових посад.

В Україні значну кількість керівних посад у всіх галузях права обіймають жінки. Загалом жінки становлять 56% усіх юристів в Україні, причому 53% з них обіймають керівні посади. Такі результати дослідження, проведеного Міжнародною асоціацією юристів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter