В Україні зросла кількість зруйнованих росіянами культурних об’єктів

Дата: 03 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

В Україні станом на 30 липня зафіксували руйнації 450 об’єктів культурної спадщини через вторгнення росіян. 14 з них зазнали тотального знищення.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

Зруйнований росіянами Музей українських старожитностей Тарновського. Фото: Суспільне

Внаслідок дій окупантів постраждали 346 мистецьких об’єктів та закладів культури. Найчастіше росіяни гатили по театрах, будинках культури та бібліотеках – пошкоджено 111 споруд. Також військові РФ знищили 48 меморіальних пам’ятників та 34 будівлі музеїв і заповідників.

Серед зруйнованого та пошкодженого – 23 пам’ятки національного значення, 105 пам’яток місцевого значення, 108 об’єктів цінної історичної забудови та сім щойновиявлених об’єктів культурної спадщини.

Експерти підтвердили, що росіяни вщент зруйнували Георгіївську православну церкву в с. Заворичі та Вознесенську православну церкву в с. Лук’янівка на Київщині.

Ці цифри, на жаль, не є фінальними, і списки пошкоджених релігійних споруд фахівці продовжують уточнювати. Наразі ще близько 50 епізодів перебувають на перевірці“, – сказала заступниця міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва

Відомо, що руйнування об’єктів культурної спадщини – це воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року.

Нагадаємо, що Мінкульт запустив інтерактивну Мапу культурних втрат, де веде статистику зруйнованих унаслідок російської агресії культурних об’єктів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: