В Україні зареєстрували майже пів тисячі проваджень щодо колаборантів у Криму
Він зазначив, що за результатами розслідування цих 475 справ про підозру повідомили 276 особам, а 166 обвинувальних актів уже скерували до суду.
“Передусім йдеться про частину 5 цієї статті – це зайняття посад, пов’язаних з виконанням адміністративно-господарських та керівних функцій в органах окупаційної адміністрації, окупаційних органах влади. Це й особи, які були керівниками виборчих комісій та здійснювали організацію проведення незаконних виборів на тимчасово окупованій території (Криму)”, – розповів Ребров.
Загалом за публічним обвинуваченням прокуратури українські суди ухвалили 12 вироків щодо 13 осіб.
Ребров уточнив, що кожне звинувачення в колабораціонізмі розглядають індивідуально з урахуванням “ступеня виконання об’єктивної сторони злочину”. Наприклад, за сам факт отримання паспорта РФ якоїсь конкретної кримінальної відповідальності в Україні не передбачено.
Нагадаємо, станом на 21 травня 2024 року Єдиний реєстр судових рішень містив 1 561 вирок у кримінальних справах про колабораціонізм.
Кількість вироків у цій категорії кримінальних справ збільшилась удвічі в порівнянні з даними станом на 15 вересня 2023 року, коли в Єдиному реєстрі судових рішень було 788 вироків.
Разом з тим правозахисники наголошують, що влада досі не усунула недоліки в законодавстві про колабораційну діяльність.