В Україні запустили онлайн-курс про інвалідність, зокрема аутизм та синдром Дауна
В Україні розробили освітній відеокурс “Чесно. Коректно. Просто” про те, як коректно говорити і взаємодіяти з людьми, що мають інвалідність. Зокрема, у ньому розповідають, що таке аутизм та синдром Дауна, пояснюють, які права є в людей з інвалідністю та як їм ними користуватися тощо.
Про це йдеться у пресрелізі львівської громадської організації “Майстерня мрії”, авторів курсу.
Курс складається з восьми освітніх відео на теми, які пояснюють, що таке інвалідність та яку термінологію використовувати, щоб коректно про неї говорити, які права та свободи мають люди з інвалідністю і як забезпечити умови для користування ними.
Відео є у відкритому доступі на сайті організації та в ютубі.
Консультували авторів проєкту фахівці з теми інвалідності. Зокрема, лідери “Групи активної реабілітації” Віталій та Уляна Пчолкіни, співзасновник Освітнього центру з прав людини у Львові Володимир Бєглов, спеціалістка з прав осіб з ментальною інвалідністю Кристина Висоцька, а також правозахисниця Ніна Хома.
“Цей курс потрібен для того, щоб нагадати, що ми всі живемо в суспільстві, і поруч з нами є дуже різні люди. І всіх нас об’єднують права людини. Наш курс допоможе зруйнувати суспільні стереотипи і бар’єри, зробити суспільство більш відкритим до людей з інвалідністю. Адже часто ми відштовхуємо або боїмося саме того, про що мало знаємо. Маю надію, що цей курс допоможе комусь дізнатися щось нове, а комусь згадати те, що забулось”, – говорить керівниця громадської організації “Майстерня мрії” Анна Іванічева.
“Майстерня мрії” – це центр денного перебування для молоді з ментальними порушеннями, в якому хлопці та дівчата, які мають аутизм, синдром Дауна чи різні порушення когнітивного розвитку, проводять час разом. Відвідувачі центру спільно з асистентами та волонтерами розвивають побутові навички, займаються творчістю, відвідують екскурсії та організовують власні заходи. Крім цього, “Майстерня мрії” займається супроводом сімей, де є дитина з інвалідністю та адвокацією питання інвалідності на державному рівні.