В Україні залишиться лише одна дитяча колонія

Дата: 27 Серпня 2021
A+ A- Підписатися

Ковельська виховна колонія закривається, її вихованці, неповнолітні засуджені, утримуватимуться в Кременчуцькій колонії, яка стане останньою дитячою в’язницею в Україні.

Про це на своїй сторінці у фейсбуку повідомляє “Тюремний інсайдер”.

Під час занять у Ковельській виправній колонії. Джерело: фейсбук-сторінка установи у фейсбуку

“Діти в основному із західних регіонів, а перевезуть їх аж на Полтавщину. Батькам доведеться долати великі відстані, щоб побачитися з ув’язненими дітьми. Для багатьох це означатиме втрату соціальних зв’язків”, – ідеться в повідомленні.

Також автор публікації висловив обурення щодо ставлення Мін’юсту до персоналу колонії.

“Альтернативної роботи їм не запропонували. Просто звільнять “на вільні хліба”, – пише він.

На його думку, щоб заощадити кошти, краще було б ліквідувати міжрегіональні управління.

“Адже тюремний департамент сам визнає, що, наприклад, міжрегіональне управління у Львові непотрібне. То чим відрізняються інші управління? Тільки уявіть, скільки коштів буде зекономлено, якщо їх всі закрити. І не доведеться тоді звільняти персонал, який служить “на землі”, – вважає “Тюремний інсайдер”.

За даними ЗМІ, Ковельська колонія працювала з 1966 року, її персонал становив 124 працівники: офіцери-вихователі, медики, кухарі та інші. Вихованці установи отримували тут середню освіту, а також за бажання технічну за вісьмома спеціальностями – власним коштом або за спонсорські гроші. Загалом розрахована на 160–170 засуджених, але до моменту переведення засуджених до іншої установи їх було 23.

Ковельська колонія потрапила до програми оптимізації чинної системи установ виконання покарань в Україні 2020 року. Загалом процес оптимізації розпочали ще 2017 року – з ухвалення постанови уряду України №396 “Про порядок оптимізації діяльності слідчих ізоляторів, установ виконання покарань та підприємств установ виконання покарань”. Документ надав інструмент для закриття непотрібних, на думку посадовців, кримінально-виконавчих установ. 

Однією з головних причин закриття посадовці називають недоцільність утримання: в деяких колоніях кількість працівників перевищує кількість засуджених. Ще одна проблема – фізично застарілі або повністю зношені будівлі та споруди. Звільненому персоналу обіцяли запропонувати роботу в найближчих виправних установах або в регіональних управліннях Мін’юсту.

Разом з Ковельською під оптимізацію потрапили ще сім колоній: Черкаська виправна колонія №62, Дергачівська виправна колонія №109, Жовтоводська виправна колонія №26, Ігренський виправний центр №133, Чорноморська виправна колонія №74, Ширяївський виправний центр №111, Устинівський виправний центр №37.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що в Личаківській виправній колонії №30 ув’язнених утримують у жахливих умовах: стіни приміщень вкриті пліснявою, джерела напруги не ізольовані, в утримуваних немає доступу до питної води.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter