В Україні з 2016 року вчетверо зросла кількість тих, хто позитивно ставиться до ЛГБТ-людей, – опитування

Дата: 01 Червня 2022
A+ A- Підписатися

В Україні за шість останніх років у півтора раза скоротилася кількість тих, хто негативно ставиться до ЛГБТ, – з 60,4% до 38,2%, а також учетверо зросла кількість тих, хто ставиться до ЛГБТ позитивно, – з 3,3% до 12,8% та в півтора раза тих, хто ставиться байдуже, – з 30,7% до 44,8%. 

Такими є результати всеукраїнського опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології в травні на замовлення правозахисного ЛГБТ-центру “Наш світ” і . Його дані порівняли з попереднім подібним дослідженням від 2016 року. 

Як ви загалом ставитеся до ЛГБТ (гомо-/бісексуальних і трансґендерних) людей?

Так, в опитуванні зазначають, що в Україні зберігається доволі істотна частка тих, хто негативно ставиться до ЛГБТ-людей, – 38%. Утім, зауважують соціологи, важливим є те, що сумарна кількість тих, хто ставиться позитивно або байдуже, становить 58%. Тобто це більшість населення країни, хоча переважає саме байдуже ставлення – 45%, тоді як позитивно ставляться 13%. 

Найкраще ставляться до ЛГБТ молоді (18–29 років), освіченіші й заможніші громадяни та громадянки України. 

Серед представників різних професій / занять найтолерантнішими до ЛГБТ є студенти та учні, а також військові та поліцейські. Найбільш нетерпимими виявилися пенсіонери.

Однак та категорія опитаних, яка негативно ставиться до ЛГБТ-людей, насправді не є їхніми послідовними противниками, йдеться в дослідженні:

“Як показали інші результати опитування, ті, хто негативно ставиться до ЛГБТ-людей, при цьому переважно вітають їхню участь в захисті України від російської агресії, серед них значна частина підтримує рівноправ’я для ЛГБТ-людей, а також майже чверть навіть позитивно або хоча б байдуже ставиться до ідеї реєстрованого партнерства”. 

Загалом 66% респондентів/-ок позитивно ставляться до того, що ЛГБТ-люди беруть участь у спротиві російському вторгненню, і лише 11% ставляться до цього негативно. 

На вашу думку, чи повинні ЛГБТ-жителі України мати такі самі права, що й інші громадяни нашої країни?

64% опитаних також погоджуються, що ЛГБТ-люди повинні мати однакові з іншими громадянами права. Не вважають так 26%. Навіть серед тих, хто загалом негативно ставиться до ЛГБТ, 42% погоджуються, що вони повинні мати однакові з усіма громадянами права. 

Послідовність міркувань респондентів, зазначають у дослідженні, “дає тріщину” в питанні реєстрованого партнерства без права спільного всиновлення. Підтримують таку ідею 24%, проти – 42%. Утім, є ще 27% тих, кому байдуже. Разом ті, хто відповіли “так” і “байдуже”, становлять 51%, що переважає кількість противників. 

Чи підтримуєте ви запровадження реєстрованого партнерства для одностатевих пар, подібного до звичайного шлюбу, але без права на спільне всиновлення дітей?

Нагадаємо, що в лютому правозахисний ЛГБТ-центр “Наш світ” у своєму щорічному звіті відзначив низку позитивних зрушень щодо прав ЛГБТ в Україні. Зокрема, те, що правоохоронці стали активніше захищати публічні заходи за права ЛГБТ від нападів, а Міністерство внутрішніх справ розробило законопроєкт щодо криміналізації злочинів ненависті за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter