В Україні вперше розробили Індекс гендерної рівності: чому це важливо

Дата: 21 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

В Україні вперше розробили індекс гендерної рівності, який дасть змогу порівнювати українські досягнення у цій сфері з іншими європейськими країнами.

Про це повідомили в Українському жіночому фонді.

Фото: Український Жіночий Фонд

Український жіночий фонд спільно з апаратом Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики України анонсував Індекс ґендерної рівності України на другому Форумі гендерної рівності, який організував Європейський інститут гендерної рівності (EIGE) у Брюсселі.

Індекс гендерної рівності у країнах ЄС використовується із 2013 року. Він висвітлює гендерні розриви між жінками та чоловіками у ключових напрямках: робота, доходи, освіта, здоров’я, влада, вплив і час.

Завдяки уніфікованій методології та показникам Індексу ґендерної рівності ситуацію в Україні можна достовірно порівняти з країнами ЄС. Розробка індексу є важливим кроком в контексті євроінтеграції, зазначають в УФЖ.

“Європейська інтеграція України розширить можливості для жінок у різних сферах життя – від політичного життя до соціального та економічного. Індекс є важливим інструментом для моніторингу прогресу в різних сферах, таких як працевлаштування, освіта та участь у прийнятті рішень, і є важливим для формування довгострокових стратегій відновлення України та її інтеграції до ЄС”, – зазначила координаторка проєктів фонду Мілена Горячковська.

Повноцінна презентація українського індексу гендерної рівності запланована на січень 2025 року.

Раніше ZMINA писала, що за даними звіту Всесвітнього економічного форуму, для досягнення гендерної рівності світу знадобиться 134 роки або п’ять поколінь. За рівнем скорочення гендерної нерівності Україна посідає 63 місце і знаходиться у рейтингу між Мальтою та Вірменією.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter