В Україні відкрили справу про торгівлю людьми через інцидент із дівчиною, яку з травмами знайшли в Дубаї

Дата: 07 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

Українські правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом торгівлі людьми в справі 20-річної Марії Ковальчук, яку з тяжкими травмами виявили в Дубаї.

Про це Головне слідче управління Національної поліції повідомило у відповідь на запит hromadske.

Фото: x.com / boom_arilu

Розслідування здійснює слідче управління поліції Львівщини. Справу відкрили за частиною 1 статті 149 Кримінального кодексу, яка стосується торгівлі людьми, зокрема – вербування, переміщення чи експлуатації. За такі дії злочинцям загрожує до восьми років увʼязнення.

Поліція уточнила, що наразі триває досудове розслідування, тому подробиць поки не розголошують.

Як пишуть іноземні медіа, 9 березня Марія перестала відповідати на дзвінки. Її мати й друзі забили на сполох і звернулися до поліції. Пошуки тривали десять днів, а 19 березня дівчину знайшли на узбіччі дороги. У неї були зламані кінцівки та хребет.

Поліція Дубая зазначає, що Марія травмувалася, нібито впавши з висоти на будівництві. Проте її мати сумнівається в цій версії. Родичі підозрюють, що дівчина могла постраждати від сексуального насильства й експлуатації.

У консульстві України в Дубаї підтвердили, що мати зверталася по допомогу в пошуках доньки. Консули знайшли Марію в одній з лікарень. Медики оцінили її стан як стабільний, загрози життю немає.

Консул Олексій Ляшенко зазначив, що дипломатична установа стежить за розвитком справи й надає дівчині необхідну підтримку.

Нагадаємо, що експерти з аналітики, OSINT та слідства з 12 країн Європи, зокрема з України, провели масштабну операцію з протидії торгівлі людьми. 

Операція пройшла з 25 до 28 лютого в штаб-квартирі Європолу в Гаазі. Участь у ній разом брали українські правоохоронці та їхні колеги з Бельгії, Чехії, Данії, Фінляндії, Ірландії, Латвії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Іспанії та Швеції. 

Вони зосередилися на виявленні потенційних для українців небезпек, пов’язаних із сучасним рабством. У підсумку перевірили майже сім сотень електронних платформ і об’єктів і та виявили: 

  • 21 потенційного підозрюваного в торгівлі людьми;
  • 41 потенційну жертву сучасного рабства.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter