В Україні створили інструкцію для родичів військових, які зникли безвісти, потрапили у полон чи загинули

Дата: 07 Липня 2022
A+ A- Підписатися

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими оприлюднив дорожню карту для тих, чиї родичі-військові чи правоохоронці потрапили у полон, загинули чи пропали безвісти.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України. 

Фото ілюстративне з відкритих джерел

У документі міститься перелік даних, якими обов’язково має володіти родина захисника України та алгоритми дій родичів щодо їхніх звернень до органів державної влади, які займаються питаннями звільнення військовополонених.

Також там міститься інформація щодо статусу, пільг та виплат, передбачених сім’ям захисників України, які пропали безвісти, потрапили у полон, загинули, отримали інвалідність або частково втратили працездатність.

У пресслужбі наголосили, що обміном полонених чи пошуком зниклих безвісти захисників займаються лише органи державної влади та відповідальні установи чи організації.

Раніше ZMINA писала, що 29 червня у ході масштабного обміну військовополоненими до України повернулись 144 військові, зокрема 95 оборонців “Азовсталі”, з яких 43 азовці. Більшість звільнених мають важкі ушкодження: вогнепальні та осколкові поранення, вибухові травми, опіки, переломи, ампутації кінцівок. Нині вони отримують медичну та психологічну допомогу.

Нагадаємо, дружини та рідні українських захисників з “Азовсталі” просять у Міжнародного комітету Червоного Хреста допомоги, щоб зв’язатися з полоненими. Візити представника Червоного Хреста до полонених двічі на тиждень були однією з умов вивезення з “Азовсталі”, але наразі цього немає.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: