В Україні стартував пілотний проєкт профорієнтації для підлітків з дитбудинків та ВПО

Дата: 11 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Фундація Катерини Осадчої разом з Київським обласним центром соціальних служб розпочала пілотний проєкт програми профорієнтації для підлітків із вразливих категорій населення. Проєкт має назву “Платформа майбутньої професії”. Наразі його реалізують у Київській області, але згодом планують поширити на всі регіони України.

Про це повідомляє “Громадський простір”. 

Фото: Фундація Катерини Осадчої

Участь у програмі взяли 35 підлітків віком від 13 до 18 років, які проживають у дитячих будинках сімейного типу, прийомних родинах або є внутрішньо переміщеними особами.

Катерина Осадча пояснила, що більшість сучасних підлітків через пандемію, а згодом і війну значну частину шкільного навчання провели онлайн, що ускладнило для них вибір професійного шляху. Особливо важко це дається дітям, які не мають підтримки родини або змушені були змінити місце проживання через війну. Вона наголосила, що світ поза звичним середовищем здається їм складним і нестабільним, а знайти своє місце в ньому ще важче.

За її словами, мета проєкту – перенести профорієнтаційну діяльність із віртуального формату в реальний, щоб підлітки змогли побачити, наскільки світ багатий на можливості, та ознайомитися з різноманітними професіями через практичний досвід.

Програма передбачає роботу з менторами – відомими українськими фахівцями, які допоможуть підліткам визначитися з майбутнім фахом і розроблять індивідуальну професійну дорожню карту для кожного учасника. До реалізації проєкту вже долучилися ресторанний холдинг SEREDA, дизайнерка Анна Октябрь, бренд жіночого одягу JUL, а також голова офісу дітей і молоді “ДІйМО” при Міністерстві соціальної політики Кирило Невдоха.

Осадча зазначила, що запит на такий проєкт виник самостійно серед дітей, які часто висловлювали нерозуміння щодо вибору професії та сумнівалися, чи зможуть знайти роботу після здобуття фаху.

Фундація прагне залучати більше бізнесів до цього проєкту, адже майбутнє країни залежить від цих дітей, які невдовзі стануть її творцями.

Перші учасники програми вже на початку 2025 року матимуть можливість спробувати себе в реальних професіях, працюючи в ательє та ресторанах.

Нагадаємо, що майже кожна четверта дитина у світі безпосередньо постраждала від війни, 67% потрапили під її непрямий вплив, найбільшого впливу зазнали діти з України, найменшого – Японії.

Соціологи провели 9 тисяч інтерв’ю, опитавши 300 батьків і стільки ж дітей з 15 країн світу, зокрема України, США, Бразилії, Литви, Японії, Франції та Іраку. Під час роботи фахівці дослідили основні загрози, з якими стикаються чи можуть зіткнутися всі діти світу, незалежно від країни, де живуть.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter