В Україні пропонують запровадити відпустку у зв’язку з народженням дитини для чоловіків

Дата: 19 Червня 2020
A+ A- Підписатися

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який розширює можливості чоловіків у частині поєднання професійної діяльності із сімейними обов’язками й вихованням дітей та пропонує запровадити для чоловіків відпустку у зв’язку з народженням дитини.

Про це повідомили в Офісі президента. 

Законопроєкт передбачає внести зміни до Кодексу законів про працю та Закону України “Про відпустки”, закріпивши на законодавчому рівні такі права чоловіків:

  – на встановлення скороченого робочого часу для батьків, які виховують дітей без матері (зокрема, в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю (у чинному законодавстві це право передбачено лише для жінок);

– на отримання одноразової оплачуваної відпустки тривалістю до 14 календарних днів у зв’язку з народженням дитини;

  – рівні права батька та матері на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (у чинному законодавстві право батька розуміється як похідне від права матері на таку відпустку, тобто лише мати може делегувати право на відпустку батькові чи іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною, що обмежує батька, матір дитини якого є самозайнятою особою або фізичною особою – підприємцем, у праві скористатися відпусткою для догляду за дитиною, оскільки така жінка не перебуває в трудових відносинах та не має права на будь-який вид відпустки).

В Офісі президента наголосили, що це перший крок України у виконанні її зобов’язань у межах міжнародного “Партнерства Біарріц” зі встановлення рівних прав для жінок і чоловіків у всіх сферах життя. Приєднання України до “Партнерства” ініціювала перша леді Олена Зеленська та підтримав Кабінет Міністрів.

Нагадаємо, що майже 60% опитаних працівників компаній вважають, що чоловіки мають матеріально утримувати родину, а піклування про маленьких дітей – завдання жінки.

Як відомо, відпустка і належні виплати як для жінок, так і для чоловіків, на думку деяких експертів, підпадають під дію статті 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, оскільки вони сприяють сімейному життю і неодмінно впливають на спосіб, у який воно організовано. Також Європейський суд з прав людини в справі “Костянтин Маркін проти Росії” від 22 березня 2012 року постановив, що чоловіки перебувають в аналогічному з жінками становищі щодо відпустки з догляду за дитиною і належних виплат. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: